• yolculuk zamanı gelene dek oyalanmak, hazırlıkları son ana bırakmak, o son an geldiğinde de panik ve telaş içinde, "kesin birşeyler unuttum" korkusuyla bavul toplamak.
    aslında akılcıdır; zaman dar olduğu için kendinizi tüketecek "şunu da alsam mı acaba?", "hepsi nasıl sığacak?", "en sevdiğim tüniğim olmadan nasıl giderim?" türü soruları kendinize çok fazla soramazsınız. alacağınız eşyaların listesini yapmaya zamanınız da yoktur; akla gelenler yerleştirilir, ama daha öncelikli eşyalar hatırlandığında öncekiler geri çıkarılabilir. fermuarlar kapanıp bavul kilitlenene dek hiçbir giysinin yeri garanti değildir.
    saunadan yeni çıkmış oto galericisi rehaveti ile bavul toplamak ise asla gerçekleşmeyecek bir ütopyadır.
  • yillaaaar once kendi bavulumu kendim toplamaya yeni basladigim zamanlarda inatla "topladim" diyip dururken yanima aldiklarimi her yere yerlesicekmis gibi giden anneme gostermemistim. yola cikmaya 2 saat kala yanima aldiklarimin tek bi gomlekten ibaret oldugu ortaya cikinca annem delirmis ben cok gulmustum. artik annem de anlatip anlatip guluyo. ozellikle o gomlegi secmekteki ciddiyetimle cok dalga geciyolar.
  • günlük rutini bozmayı, comfort zone'dan çıkmayı mümkün olduğunca ertelemektir.
  • bavula koyulacak kıyafet yada eşya ile işi bitmeyen insanların yaptığı eylem.
  • hep yaptığım. her gittiğim yerde de mutlaka alış veriş yapar, unuttuklarımı alırım, 3 günlük gittiğim yer için de aynı, bir ay ve fazlasına gittiğim yerler için de durum aynı. bu da bir rahatsızlık.
  • ozellikle sevgili adayi ile aksam yemegi yedikten sonra gunun son ucagi/treni/otobusu ile bir yerlere gidecekseniz yapilmamasi gereken bir harekettir. cunku aday, sizi evinize birakirken eve gelip, sizin esyalarinizi almanizi beklemek ve sonra sizi havaalanina/gara/otogara birakmak ister. eve birlikte girilir. sizin poponuzun disindan ayrilmayan aday, bavulunuza koydugunuz donlarinizi, sutyenlerinizi gormek zorunda kalir. bu durumu bozmak icin isi sakaya vurursunuz ve o anda sevgili adayligi durumu kalkar. kanka yazilirsiniz. husran ah husran.
  • bavul toplamak son ana bırakılmasa bile zihni sürekli kurcalayan bir soru vardır "acaba hedeyi aldım mı" gibi...bu soru evden çıkmadan beş dakika önce dayanılmaz bir hal alır ve bavul dökülerek kontrol edilir...o esnada unutulmuş olan bir nesne fark edilir ve sonu gelmez bir "beş dakika" boyunca bavul toparlanmaya çalışılır*...
  • her zaman yaptığım davranışlardan.. nasıl olsa toplarız dersin, sonra aman neyi unuttum diye diye alelacele çıkarsın..
  • en önemli ihtiyaçları unutmanızla sonuçlanacak olay. misal donlar veya yazın gidiliyorsa mayolar.

hep başıma gelir de ondan dedim.
  • gün içinde ya da önceki günden itibaren evde saga sola dönerken, aşağı yukarı inip çıkarken götürülecek şeyleri tek noktada toplamakla bir nebze azalacak ızdırap.
hesabın var mı? giriş yap