şükela:  tümü | bugün
  • bayamlik prensi'nin geldiği gezegen. kendi ifadesine göre prens'in geldiği gezegen olan bayamlik, andromeda galaksisi'ndeymiş. evet. bir superman değil; bir supperman! o da insan. yep.

(bkz: bayamlik prensi/@bayamlik prensi)
  • koskoca andromeda galaksisinde bile prenslik, monarşi, tiranlık, dikta, saltanat var yani yine tekdüzelik. sen ki andromeda, cassiopeia ve cephus'un kızının adına sahipsin. goethe'nin adını verdiği milky way* isminden kat kat havalı bir ada sahipsin ama yine mi prenslik, çarlık?
    madem orası da burasıyla aynı, öyleyse kavuşsun* o galaksiler tez elden!

latife bir yana güzel bir yer olsa gerek. bana bir yer ayırsın oradan. bir çay kenarında bir arazi. şimali, sık çam ormanı ile kaplı. ahşaptan bir ev dikeceğim. çay mutlaka akmalı ama. durgunluk olmamalı.
  • çok özlediğim yer.

andromeda'nın bütün ihtişamına karşın, sen hep hasır iskemleli gezegen olarak kaldın bayamlik. bu sebepten seni hiç yadırgamadım, bilakis sana olan bağlılığımın temel sebebi bu. senin gibi bir gezegenin prensi olduğum için gururluyum, aparıldığım topraklarına bir kaç ışık yılı uzakta olduğumu bilmek bile beni rahatlatıyor. zamanı bükebilirim, yeteri kadar istersem koca galaksiyi ayaklarımın altına alıp sana gelebilirim. ama bunu yapmam için çok büyük kavgalar etmem gerekir, şimdilik çok güçsüzüm, çok yorgunum bayamlik.

neden gittiğimi sormadın halâ, ben söyleyeyim sana. çok uzaktan gelmişlerdi, yüz bin kadar atlıydı. ahh! hepsi de haklıydı. "neden geldiniz ?" dedim, bir prensi mi öldürecekler miymiş neymiş. çok korktum bayamlik, koca galaksideki tek prens ben olduğum için çok korktum.

"evrende böylesine naif, hiçbir pisliğe bulaşmamış bir gezegenin varlığından dünyalılar olarak rahatsısız, dünyayı kirlettiğimiz yetmedi, şimdi de buradayız. galaksiye bir kaç nifak tohumu ekmeye geldik, fazla vaktimiz yok. birazcık siyaset, fanatizm ve kötülük bulaştırıp gideceğiz. gerisini istemeden de olsa savaşlara, toplumda ayrışmalara çevireceksiniz zaten. merak etme biz yıllardır böyle yaşıyoruz ve hala gezegeni patlama düzeyine getiremedik, bayamlik'a da bir şey olmayacaktır. son sözlerini söyle prens, iyiliği ve samimiyeti dikte edip, diktatörlük yaptığın bu topraklarda son sözlerini söyle." diyip. bir şey söylememe izin vermeden, bayamlik sakın kanma bunlara, hepsi bir oyun, seni kirletemezler dememe izin vermeden apar topar gönderdiler beni. şimdi dünyadayım, biliyorum seni kirletemezler, bir çocuğun ya kaybedersem diye korktuğu oyuncağından daha korumasız değilsin, asırlarca iyiliği dikte ettiğim topraklarına sahip çık.

sen ilelebet temiz kalacaksın ama belki ben dünya denen foseptiği temizleyebilirim, köprüleri yıkamam ama kalpleri yumuşatabilirim. sana elbet bir gün döneceğim, bana biraz izin ver. dünyadaki acılaşma tamamlanmadan onlara toz şeker olabilirim, yalnızlıktan minik jelibonlara bölünüp yüzlerde sırıtma olabilirim. bu bana yeter bayamlik, sana da yeter. gerekli olduğunda jelibonya'dan dostlarımız gelip seni kurtaracaktır, özellikle rigby ve mordecai bir terslik durumunda iyiliği ve saflığı tekrar tekrar üzerine inşa edecektir, sen acılaşamayacak kadar tatlı bir gezegensin.

seni seviyorum, hep eski günlerdeki gibi kal. yeri gelmişken dünya'da sigara denen bir bok buldum, tütün nasıl yetiştirilir öğrenmen gerekiyor, yanımda fazla getiremem. see yaa !