şükela:  tümü | bugün
  • sadece 8 günde yazar olmayı nasıl başardığını anlamasam da, tebrik ettiğim yazar..

başarılarının devamını diliyoruz efendim..
  • kendisi inci sözlüğün inci sözlük olduğu zamanlarda faliyet gösteren bir imcicidir.

nickinin hikayesi de bayramın birinci günü sözlüğe kayıt olur ve bayramlik prensi nickini almak isterken eksik harf yazar ve bayamlik prensi alır daha sonra değiştiremez ve nick bu şekilde kalır. ancak kendisi de sever bu nicki.herkes sorar bay-amlık ne demek anlamı nedir falan daha sonra burada yazdığıma benzer bir entry ile açıklar.
  • son zamanlarda sozluge küsüp kacan veya yazmayan kaliteli, populerlikten cok bilgiye onem veren yazarlar vardi zamaninda. bana onlari hatirlatan yeni nesil yazar. bir de bir entry'sinde tibbi bir terim kullanmis ve en begenilen entry oldugundan dolayi eksi seyler'e alinmis bu entry'si. bunun üzerine (bkz: #74388499) entry'sinde kendisinin doktor olmadigini, eksi seyler'in clickbait yapmak icin en tepede ki entry'yi sanki tibbi bir entry'mis gibi gosterdiginden bahsedip, sosyal medya'nin kullandigi en buyuk yem olan populerlikle odullendirmesini yutmayacak kadar da farkindalik seviyesi yukarida. bir cok kisi "nasil analiz yaptim yaa, eksi seyler'e bile girdik be" diye ego'sunu poh pohlardi eminim. ben kendisini tebrik edip ekledim badilere, darisi sizin basiniza. *
  • andromeda galaksisi'nde bulunan, bayamlik gezegeni'nin zapturapt altına alınmış eski prensi/diktatörü. koca galakside böyle bir fikri mahkum edebilecek bir tutsaklık yöntemi bulunamayınca, özgür kalmasına ama yoluna farklı bir galakside devam etmesine karar verilmiş.

akı kapasitörü kullanılarak komşu galaksi olan samanyolu'na yollanan bayamlik prensi, güneş sisteminde karşılaştığı falcon 9 roketine tutunarak dünya'nın atmosferine giriş yapmış. teknik hesaplamalarda yaptığı ufak bir hata sonucu -ki genelde yapar- isveç yerine yanlışlıkla türkiye'ye iniş yapıyor.

şimdilerde ekşi sözlük'te yazmakta, yeniden bayamlik'a döneceği günü bekliyor. bu lanetlenmiş coğrafyadan kurtulabilmek için bütün fikirlerini öldürmesi isteniyor, yeteri kadar yazarsa kendini bile öldürebileceğinden emin. yazıyor, en azından adromeda'da mahkum edilebilmek için. çünkü biliyor; bu galaksi, bu gezegen koca bir hapishane. daha fazlası değil.

eyov eyov, dostlarım dilinize pek aşina değilim ama cümle arasına beynelmilel, binaenaleyh gibi sözcükleri sıkıştırmaktan hiç çekinmem. gün gelir de bayamlik'a dönebilirsem, sizlere bırakabilecek bir şeylerim olsun istedim. bir gün indeksleyecek bir şeyler yazarsam, buraya koyacağım ve sizler gezeninden aparılmış bir prensin mahkum olabilmek adına öldürdüğü fikirleriyle karşılaşmış olacaksınız.

bir gün sizler de geleceksiniz bayamlik'a ve benim misafirim olacaksınız. şimdilik eyyorlamam bu kadar, see yaa.
  • kısa sürede yazar olmuş ve bunun, alelade ya da beyhude bir tesadüf olmadığını, yazıları ile kanıtlayan yazar. hoş gelişler ola.
    edebiyat konusunda özellikle ailecek okuyoruz efenim kendisini.
  • uzun uzadıya yazmaya yok gerek; özet ile: bayamlik'tan gelen suser.*
  • badim. dun gece ufkumu katlamistir bir entry'siyle de. zaten kensiyle takiplesme hadisemiz soyledir;

kensi bir sagopa basliginda "ben med cezirciyim, hep elli liralik" kivaminda takilirken, soyle bi durtup su mesaji attim:

-kanadimi kirdilar ucamadim anne savasa soktular kosturdum/ kalbini acamayan herkesin aklina egriyi dogruyu ben soktum/ sonbaharda dokulen yapraktim, ilkbaharda geri geldim ben/ aileme dostuma selamlar olsun, yagmur sonrasi gunesim ben. sevgiler :)

+ yapistirdim takibi. sorgulamadan.

bu kadar.

adim gibi eminim med cezir albumunu ezberlemistir. ozellikle med cezir ve tek bir ihtimal var sarkilarini unutmamistir.

o zaman n'apalim, sucumuz takiplesmekse cekeriz cezamizi biz de. *
  • sevincini de paylasirmis benimle, kardesim benim. <3

tarihine not dustum buraya yazarak. ugurlu gelsin diye. hadi hayirlisi.
  • hakan günday okuruymuş kendisi.

o kadar okumuş, o kadar sindirmiş ki onun romanlarını; şahsiyet dizisinin senaryosunun fos olabileceğini hatta büyük ihtimalle fos olduğunu belirtip diyalogların daha önemli olduğunu söylemiş.

yani diyor ki; ben daha entelim, en entel benim.

bir de orhan pamuk'u basitleştirmesi var ki akıllara zarar. hangi romanlarını okumuş merak ediyorum.
  • bayramlık değil bamyalık yazmak isterken yanlışlıkla almış da olabilir. her anlatilani yemeyin gençler.