şükela:  tümü | bugün
  • doktorun bize sinirlenip lavman yapmasıyla sonuçlanabilecek durum.

(bkz: gotumuze girebilir)

(bkz: basligin yazarin basina kalmasi)
  • daha fenası olarak, bayan doktorun gözünün içine baka baka doktor bey demek gösterilebilir. zaten ya hemşireanım, ya doktor bey vardır. ötesi yalandır.
  • ya bunu sürekli yapiyorlar ve ben kadin arkadaslarim adina bozuluyorum. feminik miyim neyim anlamiyorum. bazen çift nobet tutuyoruz hasta odaya girer girmez -hasta koltugunda otursam bile- bana yonleniyor. simdi hep ben baksam ayip, buna da sen bak diye ona yonlendirsem, sanki üstuymusum de emir veriyorum gibi algilanabilir. ben de hasta odaya girer girmez, sizle (capslock acik)doktor hanim (capslock kapali) ilgilenicek diyorum. karsidan bakan icin ne kadar mal bunlar, iki arkadas birbirine doktor hanim-doktor bey diye mi hitap ediyorlar diye dusundurtebilir ama napalim. her turlu diyecek bir seyler bulurlar zaten.
  • bir de bunun 'doktor bey ' deme gafleti vardir.
    efendim ' kadınlar doktor olabiliyor ' bu olayı insanlara anlatabilmek lazım.

yazık yani kadın doktor görmemiş ki, kadını başka platformlarda hayal edemiyor.bir kac kez kadın doktora denk gelse anlayacak 'doktor hanım ' demeyi.

başta sinirlenebilirsiniz sakin olmakta fayda var ,bazen de herkes scrubs(forma)lı olduğundan anlayamıyorlar o zaman erkek hemsirelere de doktor bey diyorlar falan filan, iste bunlar hep gelismemis toplumda yaşamanın ceremesi .
    güzelce düzeltilmeli .

hasta: hemsire hanim soyle oldu da ....
    dr: ben hemşire değilim, doktorum .
    hasta: tamam doktor bey simdi.....

yani bazen naparsaniz yapin olmaz :)
  • hasta bakıcıya, hasta bakıcı bey diyerek olayı apayrı bir boyuta taşıdığım gaflettir.
  • olur öyle.

ben bu duruma hep takılırdım. hatta kadın doktorlardan daha çok takılırdım. ta ki erkek hemşirelerin çoğunlukta olduğu bir yere atanıncaya kadar.

içeriye hasta muayene etmeye gittiğimde odaya girmemle sağlı sollu "bizim seron bitti", "seron akmıyor" sözlerini duyuyorum. aslında çok da tuhaf bir şey değilmiş. onu anladım. bu gayet doğal bir şey. toplum kendini şartlıyor hepsi bu. "birazdan arkadaşlarım ilgilecekler" deyip işime bakıyorum. zaten hasta muayene ederken herkes anlıyor durumu.

o hasta oradan tedavi olmuş bir şekilde yüzünde gülümsemeyle ayrılsın da gerisi mühim değil.