şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kadınları aşağılamak değildir. aslında tam tersi biliyor musunuz? çevremde bayan diyen ne kadar erkek gördüysem asla bunu aşağılamak için söylemiyor aksine yüceltmek için söylüyor. daha kibar olmak için, karşı tarafa saygı duyduğunu göstermek için, tamamen iyi niyetten bayan diyorlar ancak bayan diyerek kadınları aşağılıyorlar olayını her kim çıkardıysa ağır aşağılık kompleksi varmış. bunu çevrenizde gözlemleyin ne demek istediğimi anlayacaksınız.
 • evlenmeden sevişen az miktardaki feminist dişinin keyfi için; evlenmeden sevişmemiş olduğu için "evlenmeden sevişmiş" iması içeren sözlerden rahatsız olan çok sayıdaki normal dişinin keyfini feda etmemektir. azgın azınlık değil makul çoğunluk faydasınadır.

  ayrıca insanları sevişmiş veya sevişmemiş diye ayırmadığı için hiç de ayrımcı veya ötekileştiren bir söz değildir. bekareti temsil etmez. fakat sizin için belki hiçbir değeri olmayan bekaret toplumun çoğunluğu için önemli bir değerdir. bu durumda bu kelime kimsenin değerini düşürmez, * kimsenin değerlerini hiçe saymaz.
 • beynini siktiğim hemcinslerimin hala anlayamadığı ya da anlamamazlıktan geldiği neden.
  "bayan" kelimesi kibarlık amaçlı bile olsa çok büyük çoğunlukla "kadın mı kız mı bilemiyorum o halde bayan diyeyim ayıp olmasın" kaygısından dolayı kullanılıyor. her ne kadar kişi bu kelimeyi ayıp olmasın diye "iyi niyetle" kullanıyor da olsa esas fikir çok iğrenç. bir kadının evlenip evlenmediğini yahut cinsel organına penetrasyon olup olmadığını bilmeye çalışıp buna göre hitap kelimesi seçmek aşağılayıcı, itici, ayıp ve iğrenç. ayrıca sokakta, minibüste vesaire kimse "bayım!" yahut "şu para üstünü baya uzatabilir misiniz?" demiyor, bay yerine beyefendi kelimesini tercih ediyor. o halde seslenirken bayan kelimesi yerine hanımefendi kelimesini tercih etmek de o kadar zor olmasa gerek?
 • güya kadının bekaretine gönderme yapmamak içindir.
  bayan kelimesi gerçekten, durup dururken mesela kız arkadaşım yerine kullanıldığında çok gereksizken, bazı durumlarda da gerekli olabilir.
  mesela yolda yürüyorsun çantandan birşey düştü.. düşen şeyi uzaktan biri sana getirmek için sesleniyor kadınn!! diye mi seslenecek.. bayan çantandan birşey düştü diyecektir..

  ya da bir örneğin karakoldasın, hastanedesin. kimseyi tanımadığın yerdesin. sana seslenmek için kadın demeyip bayan diyeceklerdir.
  bu gibi durumda gerekli olabilir.

  ama bekaretine gönderme yapmamak için kullanıldığında zaten bekaretine gönderme yapmak gibi olacağından gereksiz ve çirkindir.