şükela:  tümü | bugün
  • https://youtu.be/x2ey0rmcy0e bayan peregrine nin tuhaf çocukları] buradan kitap ve konusuyla ilgili bilgilerinde yer aldığı bir video su var. bu yıl tim burton ne film çekecek diye nette dolaşırken buldum. kitabi sinemaya aktaracak. bakalım burton konusu ve adı kadar ilginç bu filmde kostüm dekor oyuncu derken yine belli ki sınırları baya zorlayacak. film cekilmeden kitabı alıp okumak lazım. fotoğraflardan oluşan bir kitap ilgi çekici bir kapak tasarımıda yapılmış. beklentim yüksek.
  • birinci cildini okuyup bitirdiğim hatta bayıldığım kitap. çok acil filminin gelmesi ve gözlerimizin de o büyülü dünyaya tanık olmasını istiyorum. kitabın kapağından, dokusuna, içindeki efsane fotoğraflardan konu bütünlüğüne kadar çok sevdim. ikinci kitabına başlamak üzereyim.

yazar eskicilerde ve koleksiyonerlerdeki ilginç çocuk fotoğraflarından harika bir hikaye yaratarak belirli bir kurguyla bizlere sunmuş. orijinal adı miss peregrine's home for peculiar children olan kitap hakkında çok az türkçe yorum olması ise beni çok şaşırttı.

filmin fragmanı işte burada
  • 27 eylül itibariyle türkiye'de de vizyona girecek olan film.
  • genelde bu tarz filmleri çok tercih etmesem de, gayet başarılı bir film olmuş.
  • (bkz: #63275677)
  • jeneriği, rüyalarımın fon müziği olacak filmdir.
    zihnimin gerisinden gerisinden bir melodi yükseliyor.
  • harry potter'dan sonra soluksuz okuyarak büyüsüne kapıldığım ilk fantastik kurgudur. ki belirteyim, öyle böyle bir harry potter fanı değilim. fakat bu dediğim ilk kitap için geçerli sadece, ikincisi meh işte seviyesinde kaldı. belki de yeterince vaktimi ayırıp kesintisiz okumadığım için, bilemiyorum. bugün yarın filmine gideceğim, ondan çok umutluyum ama bak.
  • --- spoiler ---

filmde cok onem verildigi izlenimi verilen victor evin patlamasiyla tuz buz oluyor ve bir allahin kulu da victor gitti diye uzulmuyor?!

--- spoiler ---
  • mukemmel bir kurgu her çocuğun ince dusunulmus tuhafliklari gözlerimi kırpmadan izledim.