şükela:  tümü | bugün
  • clara'nın mürebbiyesi, yuvarlak yuvarlak gözlükleri vardı, fıtır fıtır konuşur, edebiyat taslardı.
  • gram yaşama sevinci ve heyecanı olmayan, buz gibi soğuk, gıcık , sinirli, her türlü yeniliğe ve değişikliğe muhalefet, renksiz, hani yanaşıp koklasak sandıktan çıkmış da küf kokuverecekmiş izlenimi veren, puslu kış gecesi gibi bir kız kurusu.
  • içinde minicik dahi olsa insanlık bulunmayan, çirkin bir alman mürebbiyesi

allah onu bildiği gibi yapsın, çocukluğum bu nalet kadın yüzünden heidiye acımakla geçti
  • sivri burunlu disiplinci alman teyze. bir boku beğenmezdi kulakları çınlasın, sonra doğru yolu bulmuştu sanırım. seks hayatını hep merak ettim bunun.
  • azıcık empati lütfen efen'im, kendisini clara safını korumaya adamıştı sadece, clara heidi* gibi cin değildi tabii, ama olsundu fraulein'ın birkaç bölümde insafa geldiği de olurdu, ama belli etmezdi elbet! karakterleri ve hikayeleri olan çizgi filmlerdi vesselam...
  • ya ne alaka bilmiyorum; ama bu saatte aklıma takıldı bu kadın. hep bir snob tavırları vardı ve beni uyuz ederdi. bildiğin frijitti bu kadın; ama aklımda hep bir gün clara'nın babasıyla bir ilişkiye girdiği kalmış nedense.
  • hep boğazına kadar kapalı ve yere kadar uzun gri elbise giyerdi. kahverengi saçları sımsıkı topuzdu. uzun boylu ve zayıftı..
  • heidi gibi şirinlik muskası bir kız evladının bile buz gibi kalbini yumuşatamadığı kevaşe. allah bin belasını versin.
  • küçük bir kızın ekmek kabusu olabilmiştir.