şükela:  tümü | bugün
 • kozyatagindan taa sahrayicedite kadar uzanan caddelerimizden sadece biri.
 • kozyatagini sahrayicedite bağlamadan evel ataturk caddesini kesen, 10b ve 10s otobuslerinin geçtiği, yolun gidiş dönüş kısmında ayraç bulunmadığı için arasokaklardan çıkanlara yol vermek istemeyenlerin karşı şeride kadar fırlayabildikleri, üzerinde bakım yurdundan bime, mc donaldsdan kofteciye her türlü gereksinimin bulunabileceği uzun cadde.
 • artık 10b ve 10s otobüslerinin geçmediği, bir mcdonald's a da sahip olmayan inönü ve atatürk caddelerinin paralelindeki cadde. kozyatağı'ndan bostancı'ya doğru ilerlerken sağ tarafta bir ruh ve sinir hastanesi bulunur. çoğu kişinin bilmemesine rağmen caddenin geçtiği yerler osmanlı zamanında sayfiye yeriymiş ve burdaki ormanlık alanda avcılık yapılırmış.
 • üzerindeki bir evde yaşaması ulaşım açısından tatsız cadde. minibüs yoluna da e-5 e de mesafeli olduğundan toplu taşıma aracına binmek için biraz yürümek gereklidir, bu işlem okula işe gitmek için her gün yapıldığında da bir süre sonra kabak tadı verecektir.
 • gece karanlığında bile güvenle, huzurla kaldırımlarında yürünebilen bir caddedir. çevre yolu, tem ve minibüs caddelerine erişim için yoğun kullanıldığından trafik sorunu ile başbaşadır gerçi ama yine de ruhundaki sakinlik bir türlü bozulmaz.
 • kozyatağında ki en uzun 2 caddeden biri.diğeri ise atatürk caddesidir .gece saat 2-3 civarı bayar caddesinden yürüyorsanız ve erenköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesinin önünden geçerken hafif bir ürperti hissediyorsanız ve tırsıyorsanız, yanlız değilsiniz demektir.çünkü ben o ürpertiyi 15 senedir yaşıyorum.
 • ulaşılması imkansız olmasa da zor olan cadde.

  kadıköyden fikirtepe minibüslerine binerseniz erenköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesinin bulunduğu kısmına kadar ulaşabilirsiniz ; yine kadıköyden küçükbakkalköy minibüslerine binerseniz bu kez minibüs caddesi üzerinden gelip modern caminin oraya çıkarsınız. hastane ile cami arasında bir yere gitmek isterseniz işte o zaman tabana kuvvet demek lazım. o kısmı niye öksüz bırakmışlar bilmemekle beraber, üzülmekteyim.

  yakın nasıl olsa diye bu cadde üzerinden inönü veya atatürk caddesine özel arabanız dışında bir şeyle gitmek isterseniz biraz zorlanabilirsiniz.yaya olarak minibüs caddesi üzerinden ayşekadın, kazasker, tüccarbaşı gibi semtlerden; e-5 üzerinde ise kozyatağı köprüsünden ulaşılabilir.
 • erenköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesi ile modern caminin arasında bir yere gitmek isterseniz iett'nin 10b isimli otobüsüne binmeniz gerekir. öte yandan inönü ve atatürk caddeleri ile kimi bölgelerde oldukça yakınlaşır ve bu üç cadde arasındaki mesafe kimi yerlerde 100 metreye bile düşer. örnek olarak böcekli cami durağından inönü caddesi'ne yürüyüş mesafesi 100 metre bile değildir.
 • 30 mart 2014 yerel seçimleri öncesi kadıköy belediyesi'nin blitzkrieg harekatıyla kaldırımlarını komple söküp yeniden inşa ettiği, anlamsız bir mezbeleliğe sebebiyet verdiği cadde.