• berat çayı okudum. bugün konu ekonomi. başka paylaşımlar yapmayınız lütfen.
  • yağsız kazık girmiş bayat çayı demliğiyle içerim
  • var benim bi arkadaşım. sabah demlenen çayı ertesi gün bile kaynatır içer o derece. bi gün misafir geldi 6 saat önce demlenen çayın dibini içiyo kendisi de. dur dedi sana da çay getireyim. gittim mutfağa kendin içiyosun da adama verme rezil dedim. misafire de çay bitmiş kusura bakma falan dedik kahve yaptık. hem çaya çok düşkün hem de demlemeyi hiç aklından geçirmiyor. ruh hastası.
  • çaydan anlamayan insandır.

çay memleketinde yaşıyoruz ama ne gariptir ki insanların yarısı çayın tazeliğini sorgulamıyor. iki saatlik çayı koy önüne, aldırmadan üç beş tane içip kalkıyor.

nasıl bir mideleri var, anlamıyorum gerçekten.

ediy: misafirlikte vs. maruz kalınan bayat çaydan bahsetmiyorum; kahvaltıda demlediği çayı ısıtıp ısıtıp akşama kadar içen insanlardan bahsediyorum.
  • ben ceylon, bizdeki tabiriyle kacak cay iciyorum. valla bir demliyorum, durdukca guzellesiyor. evde benden baska cay icen olmadigi icin, bitene kadar yenisini demleme geregi de duymuyorum.

ayrica, sekersiz iciyorum.
  • tazelik/bayatlık değil kiminle içtiğindir asıl mesele.

sonra belki çay içeriz.
    şansımız varsa yağmur da yağar.
    damlalara huzur yüklemece oynarız.
    benim damlam seninkini alnından öper.
    güzel şeyler olur belki.
    sen gel bence...

(bkz: sen gel bence)
  • zorla iciyordur biri ısrar etmiştir. çok ta şey yapmamak lazım.
  • geneli cayi sekerli ictigindendir.
  • şekersiz ise tadı bozulmuyor :d şaka yaa, benim beklentim yok çaydan bu yüzden dursa da anında içilse de etki yapmıyor :d
  • bağırsak florasını çeşitli patojenlerle zenginleştirmeyi hedefliyordur.
hesabın var mı? giriş yap