şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yapılması planlanan havaalanı.

  gümüşhane ile ortak salyazı mevkiinde yapılacakmış.

  kaynak: hürriyet
 • yapımı için devletin kasasından 300 milyon lira bütçe ayrıldığı açıklanan havalimanı. açıklamayı bugün naci ağbal yaptı.

  300 milyon lira...

  bayburt erzurum'a 1.5 saat mesafede. trabzon da hemen hemen aynı uzaklıkta. istanbul'da da havalimanına yetişmek için 1.5 saat önce yola çıkman gerekiyor. hatta uçağın saatine göre bu 2 saati de bulabiliyor. demek ki istanbul'da her ilçeye bir hava limanı şart.

  her ile üniversite saçmalığı tutmadı. ele yüze bulaştı. şimdi de her ile havalimanı saçmalığına sıra geldi. bu nasıl bir yatırım anlayışıdır. bu ne saçma bir para harcamadır. yazıktır. günahtır.
 • yılda bayburta kaç kişi gidiyor lan
  ayıptır günahtır bu ranta giden paralar
 • bursa 2.5 milyon insanın yaşadığı, sanayisi olan, ihracat rakamlarında bazı yıllar zirvede olan bir şehir.
  yenişehir hava alanı ise 10 yıl önce açılmış, merkeze 45 dk uzaklıkta bir dhmi yatırımı.
  şimdi dikkat, burada topu topu 5 noktaya uçuş var ve hepsi ülke içi ve bazı günler uçuş bile yok.
  2 saatlik yol mesafesinde olan sabiha gökçen, 45 dk uzaklıktaki, 2,5 milyon insanın yaşadığı bir hava limanını öldürürken sn. bakana sormak lazım, bu neyin kafası ?

  bu işlerin fizibilitesinin yapılmadığı, müteahhit zengin etmek için projelendirildiği akla geliyor ve milletin parası heybeye projelerle iç ediliyor. vergi artışları kimleri zengin etmek için yapıldı ortada.

  yok o öyle değil doğrusu bu diyecek, işin mantığını bilen varsa açıklasın.
  yoksa susmasın, yazıktır günahtır.
 • ulaştırma bakanlığı, yapımı planlanan bayburt havalimanı için düzenli olarak bayburt'a uçacak 200 sözleşmeli yolcu alacak...

  zaytung
 • şöyle bir şey var :

  https://twitter.com/…kcem/status/915278769757270016

  gelen mesaj:
  bayburtlu olarak komediyi yazayım.
  yeni yapılacak havaalanı bayburt merkeze 1saat,
  erzurum havaalanı bayburt merkeze 1saat 10dk

  (bkz: sadece türkiye'de yaşanabilen olaylar)
 • israfın, rantın, talanın, ihanetin eserlerinden biridir. bence oraya kocaman bir hapishane yapılmalı, lazım olacak.
 • sadece mevcut nüfusa göre mi havaalanı yapılır? yaz ayların da şehir dışından gelenler ile bu iki il ve çevresindeki illerin nüfusu 4 katına çıkıyor. senin memleketin neresi ise , oradaki bir yatırımı yapmasınlar bu havaalanına harcasınlar. terörist parti ve vekillerine para veriyor da bu devlet , kendisine asla hainlik yapmayacak illere yapacağı havaalanı mı battı gözünüze? gerekli olan ve dört gözle beklenen havaalanıdır.

  edit: önce imla hatamızı düzeltip teskkur edelim sonra cevap verelim. saydığın şehirlerin bayburt ve gümüşhaneye sınır olan ilçeleri de kullanacak bu havaalanını. yani kendi şehrinden havaalanına varacağı süreden daha kısa sürede ulaşacak olan insanlar var. israf olup olmadığı ise , senin veya benim değerlendirmem ile değil kullanılıp kullanılmaması ile ortaya çıkacaktır.
 • “yaz ayların da şehir dışından gelenler ile bu iki il ve çevresindeki illerin nüfusu 4 katına çıkıyor. senin memleketin neresi ise , orada ki bir yatırımı yapmasınlar bu havaalanına harcasınlar.” diye savunulan israf. hadi havacılık ve coğrafyadan anlamıyoruz; açıp google’dan da mı bakamıyoruz? bayburt ve gümüşhane çevresindeki iller sivas, ordu, giresun, trabzon, erzurum ve erzincan olup her birinin gayet işlek havaalanları zaten mevcuttur. trabzon’a yaptığım gezide hem bayburt hem de gümüşhane’yi ziyaret etmiş biri olarak gerek trabzon’dan bu illere ulaşımın kolaylığı, gerek hem de dört kat arttığı iddia edilen yaz aylarındaki nüfus yoğunluğunu göz önünde bulundurarak son derece gereksiz bir yatırım olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

  ha ayrıca o “da” ve “ki” ekleri ayrılmaz.

  edit: bu saçma proje “çevre ilçeler” bahane edilerek savulunamaz. akıl var mantık var. o zaman tek bir yaz nüfusu bayburt’un gelmiş geçmiş nüfusunu sollayacak kuşadası ile her mevsim yoğun nüfuslu aydın-nazilli-ödemiş üçgenini 100-150 km uzaktaki adnan menderes havaalanı’nı hiçe sayıp havaalanına kavuşturalım; e marmaris ve datça’nın canı patlıcan mı, hemen bir tane de oraya konuşlandıralım; artvin ve rize hani bana demez mi; zaten esenboğa’nın batıkent ve ümitköy’den bu kadar uzak olması sorun yaratıp duruyor, hemen ankara’ya da ikinci bir havaalanı... her ile üniversite projesinden sonra gelsin fır fır uçaklar! bir projenin ölü yatırım olduğunu anlamak için “bekleyip görmek” de gerekmez; başlık altında da verilen bursa yenişehir ve afyon-uşak zafer havaalanı örnekleri varken bu havaalanının işe yarayacağını düşünmek hayalden başka bir şey değildir.
 • bayburt ve gümüşhane arasına yapılmıştır. sadece bayburt'a ait olacak hali yok ya. çevre illeri de kapsayacak. akp'li değilim ama yapıcı eleştiriden yanayım.

  (bkz: salyazı havalimanı)