şükela:  tümü | bugün
  • bugün naci ağbal açıkladı. bayburt havalimanının bütçesi onaylanmış. bu liman için ayrılan miktar tam 300 milyon lira.

bayburt 30-40 bin nüfuslu bir kasaba. erzurum'a 1.5 saat uzaklıkta. trabzon da keza öyle. ve bu iki büyük ilimizde de gayet işlek 2 havalimanı var.

300 milyon lira...

istanbul'da da havalimanına yetişmek için 1.5 saat önce yola çıkman gerekiyor. hatta uçağın saatine göre bu 2 saati de bulabiliyor. demek ki istanbul'da her ilçeye bir hava limanı şart.

her ile üniversite saçmalığı tutmadı. ele yüze bulaştı. şimdi de her ile havalimanı saçmalığına sıra geldi. bu nasıl bir yatırım anlayışıdır. bu ne saçma bir para harcamadır. yazıktır. günahtır.

o havalimanı için kimin arazileri üzerinden planlar yapılmıştır. kimin ihaleleri planlanmıştır... çünkü oraya havalimanı yapmanın başka bir açıklaması yoktur. ayıptır.

hatırlatalım. daha bir ay oldu olmadı, aynı devlet, memuruna %3,5 zammı hak gördü. yüzde üç buçuk... neymiş? bütçe buna müsaade ediyormuş.

sen gider de her kasabaya havalimanı, her ilçeye üniversite yapmaya kalkarsan bütçen de üç buçuğa müsaade eder. sonra da memurun açlık sınırında sana kölelik eder. yazıktır. ayıptır.
  • bayburt'u satsan 300 milyon etmez. yandaş zengin etme çabaları vol2023.
  • hükümetin yuzde yuze yakin oy aldigi bir ile yaptigi guzellik olabilir.

istimlak edilecek arazilerin tapu kayitlarini incelediginiz takdirde, cogunun akp'li vekillerinin 1. dereceden akrabalari oldugunu anlayacaksiniz.

ayrica, hayatiniz boyunca bayburt insani kadar bagnaz bir toplulukla karsilasmaniz mumkun degildir.

kendilerini dış dunya ile izole etmis, çomarin safkani burdan turemistir.

bu insanlarin dusuncelerine karsı fikir beyan ettiginiz vakit, ortam bir anda the walking dead kasabasina dönüşür.
  • yıllardır nüfusu 2 milyonu aşmış mersin'e havalimanı yapmayan devletin icraatıdır. mersin referandum sonucu, %64 hayır. bayburt referandum sonucu, %81 evet.
  • google'dan bayburt neresi diye bakayım dedim ve ardından;

''bayburt nüfusu 2016 yılına göre 90.154'dir. ''

iyiymiş her 90 bin kişiye havalimanı yaparsak bu hızla almanya bizi kıskançlığından parçalanır.
  • bu havalanından gelecek gelir bırak havalimanı amorti etmeyi bırak yıllık bakım masraflarını bile karşılamaz, safi zarar .
  • siyasetçi memleket kayırma denkleminde önceliklendirilmiş projedir.

he benim işime gelir mi gelir. bölgeyi çok iyi bilen birisi olarak söyleyebilirim ki teknik olarak mümkün. erzurum'un kuzey ilçeleri, ve çoruh vadisi bu havalimanını kullanabilir.
  • %40 + %50 = akp!
  • haramdır.

not: bundan sonra ben de fetva veriyorum genşler. osurup osurup ipe diziyor bu hoca tayfası. ben daha iyisini yaparım. gerekli yerlere koyarım yorumlarımı.

dini hassasiyeti olan tayfaya buradan selam ederim. bu harcamaların dinen haram olduğu konusunu azıcık düşünsünler.

öpt. by.

edit: ayrıca kaç bin yolcu garantisi verilmiş o da araştırılmalı!