• bayburt'ta ya$ayan veya bayburt kokenli, memleketi bayburt olan demektir.
  • aynı dağın öteki cihetine bakan trabzon sınırlarından olan vatandaşlara "laz galatlar" veya "poğumun lazı" diye hitabeden tuhaf insanlar. galat konusu ayrıca irdelenesi bir mevzudur..

öte yandan bayburtta bir dönem ikamet etmişseniz, memleketiniz olan trabzon ilinin halkı tarafından ise "pokumun bayburtlusu" diye nitelendirilmeniz pek mümkün..

bu gibi durumlarda "nerelisin" kelamına insan ne gibi yanıt vereceğini şaşırıyor doğrusu. en iyisi melazlık.
  • (bkz: bayburtca)
  • ölüm döşeğinde yatanı dahi, hadi gel pikniğe gidelim dendiğinde ayaklanabilecek kadar yemeye düşkün insanlar grubu.
    6 yıldır bayburt geliniyim ve bir kere bile yemek davetimizi geri çeviren bayburtlu olmadı. isim var, gücüm var, planım var, hastam var, misafirim var vs vs diye hiçbir bahane duymadım.
    hastası olan hastasını bıraktı geldi, misafiri olan misafirini de aldı geldi, işi olan yarın yaparım dedi. illa geldiler ve yediler.
    yemek için yaratılmışlar desek çok doğru.
  • kendilerinin de karadenizli olduğunu bilmeyen memleket insanı.

aslen trabzonluyum ve ne yazık ki bayburt geliniyim. geçenlerde "yahu şu karadenizden güzel yer var mı?" deyiverdim. ve abartmiyorum tüm bayburtlulardan geri dönüş aldım " evet var, bayburt".

bayburt'ta begenilecek yer olsa bari!

ha bencede karadeniz bölgesine dahil edilmemeleri gerek. zira ne kültür olarak ne iklim olarak asla bizden değiller.
  • dilini bilmeden sevince bu kadar tabi.

https://twitter.com/…era/status/1310940246817861632
  • bürokraside, iş dünyasında, siyasette nüfusa oranla fazla etkinlikleri olan grup
  • tcmb’nı üzerlerine yaptıklarını düşünmeye başladım.
hesabın var mı? giriş yap