şükela:  tümü | bugün soru sor
 • baykar makina tarafından 2021 yılına kadar seri olarak üretilmeye başlanması planlanan taaruz iha sistemi. 40 bin ft irtifa, 24 saat uçuş süresi, 5 ton kalkış ağırlığı, 900 kg harici - 450 kg dahili faydalı yük taşıma kapasitesi, çift turboprop motorlu tahrik ve satcom bağlantıya sahip olacak.

  8 adet roketsan mam-c veya 4 adet roketsan mam-l mühimmatlarını aynı anda taşıyabilecek. aynı zamanda 4 adet sage bozok da taşıyabilecek.

  resim 1
  resim 2
 • çalışmalar bittiğinde ülkemizin en büyük silahlı insansız hava aracı olacak. kardeşi bayraktar tb2'nin, boyutu gereği taşıyabildiği silahların ağırlığı kısıtlı olmak zorunda bu sebeple yerli mam-l ve mam-c mühimmatlarını kullanabilmekte.

  akıncı ise daha büyük boyutlarda olan diğer yerli füzelerimizi atabilecek şekilde yapılacak, yani f-16'nın bir saatlik uçuş maliyeti bir insanımızın yıllık kazancından çok çok fazla, maliyetleri düşürmek daha uzaklara kolaylıkla gidebilmek için, gökyüzünde 24 saat vatanı koruyan bir uçağımızın daha olması için üretilecek.
  f-16'ların yükü hafifletilecek, 3-5 soysuz için jet kaldırmayacağız çift pervaneli akıncı gelecek cehenneme postalayacak.
  akıncı vurdukça, chp'li malum x bey bakalım gene ses verecek mi?
 • üretim hattında;

  https://pbs.twimg.com/media/dffjhn8xuaaoylq.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/dffjxcux4aaf3hr.jpg

  yanındaki bayraktar tb2'lere bakınca devasa boyutu daha iyi anlaşılıyor.