şükela:  tümü | bugün
  • karşılıksız sevgiyi ve saygıyı en güzel şekilde gösteren dededir.

ve muhtemelen gururla öpecek bir bayrağı olmayanlar tarafından yadırganacak, anlanmayacak, eleştirilecek hatta hakaret edilecek olan kişidir. onlara inat ben de senin ellerinden öpüyorum dedem.

buradan

aramaya inandım fakat bulamadım.
  • ellerinden öptüğüm,hakkında sözlük yazarları tarafından övgüler dizilecek dede.

bunda sıkıntı yok,dizilsin dizilmelidir de. bayrağına,vatanına sevgisi olan insanlar tabiki övülmeli,onların yolundan gitmeleri için evlatlarımız yetiştirilmelidir.

aslında benim sıkıntım zamanında bir grup insanın yaptığı hatadan dolayı bir şehri genelleyen, orada yaşayan insanlar hakkında olumsuz düşünceye sahip olan yazarlar. bu dedenin yaşadığı şehri apayrı bir zamanda duysa 'amına kodumun çomarları' deme özgürlüğünü kendinde bulan, insanları yaftalayan ve bunu yaparken yaptığında herhangi bir beis görmeyen yazarlar benim sıkıntım. umarım bu dede bütün genellemelerin yanlış olduğunu, geçmişte yapılan hatalardan dolayı bir şehirde yaşayan insanların tümünü kötülemenin mantıksız olduğunu öğretir.

dedemiz sivas'dan. memleketimin gurur duyulacak dedelerinden biri. allah uzun ömürler versin dedem.