şükela:  tümü | bugün
 • izmir'in yakın gelecekteki göktelenler bölgesi olsa da, acayip gelişse ve değişse de bu ilçede değişmeyecek tek bir şey var, o da yıllardan beri adaklık koç kuzu satan elemanlar. zamanında buralar tarlaydı onlar bu işi yapıyordu, şimdi her yer ultra lüx apartmanlar ve gökdelenlerle dolmaya başladı, bu elemanlar hala var yol kenarlarında, adaklık kuzu koç bulunur yazan kartonlar ellerinde, anadol'un kasasında küçükbaş hayvan satıyorlar.
 • düzgün bir planlama ile 10-15 yıl içerisinde gökdelenler bölgesi olabilme potansiyeli yüksek olan ilçe. izmir'in coğrafik olarak merkezi, izban ve çevre yolu ile ulaşımı rahat. izban ile direkt olarak havaalanı ulaşımı mümkün.

  http://www.alumnibocconi.it/images/hong-kong.jpg

  edit: şaka maka bayraklı'ya biraz gökdelen, inciraltı karşıyaka arasına bir köprü ekleyince aynı fotoğraftaki hong kong gibi bir hal alıyor.
 • gökdelenlerden mi kaynaklanıyor, körfezi cepheden görmekten mi, yoksa 2 dağı arasındaki kalmasından mı bilmiyorum ama izmirde hiçbir yerde yağmur yağmazken burada yağabiliyor.

  garip bi yer. bence gereksiz bi semt.
 • ilk gelişmeye başladığı zamanlarda bu semtte ev alanların şuanki ev fiyatları fırlamış durumda. gelişmeye oldukça açık bir ilçe olmasından ötürü, her yerde yeni apartmanlar ve inşaat görmeniz olası. yolları oldukça geniş ve izmir'de park sorunu yaşanmayan nadir ilçelerden.
 • bayraklı, izmir'in aslında en kritik yerlerinden biri. bugüne kadar önemli bir yer gelmemesinin tek sebebi eski bataklık olmasıdır.

  bugünki durumuna baktığımızda olumlu yanları:
  -gelecek vaat eden yatırımlar, sürekli gelişen ve büyüyen bir çevre
  -ulaşım anlamında izmir'de en rahat ulaşılabilen yer.
  -şehrin ortasında bulunması hem manzara hem ulaşım anlamında büyük avantaj sağlıyor.
  -kıyı kordonu sessiz sakin bir yürüyüş imkanı veriyor.
  -çok çeşitli bir bölge.

  ancak baktığımızda olumsuz tarafları da bir o kadar var.
  -gelecek ile ilgili planlar arasında bu yatırımlar bittiğinde yeni ulaşım çözümleri yok. sadece folkart bittiğinde otoparkına giren çıkan araçlar ulaşımı felç edecektir. izban ise artık maksimum kapasite ile gidiyor.
  -kıyı şeridi akşamları pek güvenli değil. tepekule iş merkezinin olduğu bölgenin ıssız olması ve buradan üst geçit olmaması en büyük etkenlerden biri.
  -depremde en büyük risk altında olan bölgelerden biri aslında buralardır. kıyıda yamuk olan bazı binalar bile vardır.

  daha çok detaylanabilir ama bayraklı ilçe olduktan sonra büyük ilerleme kaydetti ama bu büyümeye o kadar da hazır olduğu söylenemez.
 • aynı zamanda ordu'nun mesudiye ilçesine bağlı bir köy.
 • sezercik küçük mücahit filminde turgut özatay ve arkadaşlarının yağmalamak istedikleri; fakat sezercik'in mükemmelliği basitliğinde gizli olan planı sayesinde yağmalayamadıkları köy.
 • ankara mamak'a benzettiğim izmir semti.
 • izmir'de bornova ile karsiyaka arasinda kalan hayvansal ebatlarda yerle$im merkezi. nufusu bircok avrupa ulkesinden buyuk.
 • izmir'in manhattan'ı yapmaya çalışılan yer. şehrin önemli merkezi yerlerine çok yakın. körfez manzaralı. varoş bir kesimi de var. ama genel olarak standart orta gelirli, ortanın üstü eğitim seviyeli insanlar oturur.