şükela:  tümü | bugün
  • eski osmangazi yeni bayraklı'da başkanlık binası bulunmakta. 4 tane falan binası var zaten, biri bayraklı metro karşısında, biri çamkıran pazarının orda falan. ama yeri en güzel olanı elbette ki başkanlık binası. henüz 1 senesi dolmadı biliyorum evet ama, ey sevgili belediye götünüzün dibinde oturuyoruz, apartmanın önünü sel alıyor?! çsmurdan geçilmiyor, nerde hizmetiniz kardeşim. sonra bana seçim öncesi 4 şeritli yol yapma bak oy istiyorum diye. 7 aydır telefon bağlanmaz mı ya? gerçi bunda da payın yok ama olsun, balkondan çıkıp seni görüyorum her şeye sahipsin, ben dibinde yeni mis gibi binamda oturuyorum bir bokum yok afedersin. ha bunların yanısıra açıldığı dönemde, aylarca iş başvurusu için cv toplamışlar, helal olsun bak onu tuttum bi.
  • bir sonraki seçimde aynı başkan aday olacaksa -şimdilik- oy vermemeyi düşünüyorum, bilsinler bunu. daha kendi önündeki sokağın asfaltını döktürmeyen, sokak lambalarını yaptırmayan bir belediyenin ilçeyi düzeltmesini beklemek çok komik olurdu, zira beklemiyorum zaten. rüyanızda görürsünüz o oyları hasan karabağ. sinirlendim yine. parklar, bahçeler iyi hoş da, kendi çevresindeki apartmanları göz ardı eden tavrına kılım ben.

* ek yapmam icap eder. sokakta düzelme var mı? yıl olmuş 2013. yeni çalışma başladı. bu çalışmayı yaparlarken koca 2 bloklu 28 dairelik 2 apartmanın 3 gün kesintisiz elektriksiz kalmasına da neden oldular. o günlerde daha da delirmiştim.

sevgili başkan, o zaman da söylediğim gibi ya kendin gideceksin ya da ekibine seçtiğin insanları temizleyeceksin. taze kana ihtiyaç var, bütün gün oturup popo büyüten belediye çalışanlarıyla olmuoyr bu işler. chp belediyeleri bu şekilde davranmaya devam ederse, akp belediyelerine katlanmak zorunda kalacağız biz de istemeyerek. sırf akp gelmesin diye chp'ye oy verenler var ve onlar da bunu biliyorlar. bunu kullanmak yerine, hizmetin nedeniyle sana oy verelim istemez misin? haydi bakalım başkan kaldı 8 ayın, projeler seni bekler...!
  • güzelim bornova'dan kalkıp bayraklı'ya taşınınca şehir değiştirmiş gibi bir travma yaşadım ben resmen. bayraklı eskiden beri böyleydi belki ama şu anki belediye başkanı'nın buranın yeni ilçe olmasıyla beraber buraya önem vereceğini, yani chp'nin aslında yeni kazandığı bu ilçeye önem vereceğini varsaymak da benim naifliğimmiş.
    buradan duyuruyorum: evimizin önünde 2 yıldır asfalt dökmeyi başaramayan, bütün kış bizi çamurdan yürüten başarısız belediye, seçmen kaybettiriyor chp'ye. seçim öncesi yapsalar da farketmez artık; asla hasan karabağ'a bir daha oy vermem mümkün değil. belediye başkanı oldugu semti halk konserine şarkıcı olarak kibariye'yi getirerek kandırmayı düşünecek kadar çingene mahallesi zannetmesi de bunda etkili sanırım.

not: hoş kiboş da iyi kadın da, belediyenin mentalitesi bir yerlerde bir vasatlık oldugunu gosteriyor bence.
  • geleneksel deve güreşleri festivalinin birincisini düzenlemiş olan hizmet delisi belediye.

aynı zamanda anadolu caddesinin karşıyaka sapağındaki yeşil-kırmızı renklerdeki karşıyaka tabelasını bayraklı olarak değiştirdiler. bu da icraatları arasındadır.
  • bornova'dan aldıkları mansuroğlu mahallesini bir türlü kabullenememiş belediye
    yine de allah kendilerinden ve kemal kılıçdaroğlu'ndan razı olsun:
    yıllardır yağmur yağdığında yüzme havuzu kadar su göllenen, kapımızın önündeki yolu nereye bildirdiysek düzeltmeyen (kendileri parke taş döşemişidi) bayraklı belediyesi bugün o sokakta nene hatun kız yurdunu açmaya gelecek olan kemal bey sayesinde yolu dün düzeltiverdi.
    (meğer haberleri varmış)
  • yaptığı kaldırımlar için eve kağıt gönderip 100 tl isteyen belediye. ödenmezse icra yoluyla para tahsil edilecekmiş. vergiler yetmedi demekki.
  • (bkz: #30302271)
  • gece asfalt dökerek nefret kazanan kurum.
    - hala bunu yiyen vatandaş var ya; ben ona yanarım.
  • (bkz: gamze eraslan)
  • kimseyi memnun edemeyen belediye. nedense ufak bir kesim dışında kimse bu ilçeyi içine sindiremedi.
    oradan 3 mahalle, buradan 5 mahalle mantığıyla olmuyor tabi bu işler.

bornova öğretmenevi, aöf bornova bürosu, bornova ocakbaşı, bornova askerlik şubesi, bornova işkur, bornova telekom.... her yerde bornova ismi geçiyor bu belediyenin sınırları içerisinde.

hatırlarım buranın ilçe yapılma amacını. başta bölgenin karşıyaka'dan bağımsız hizmet almasını sağlamaktı. çarpık kentleşme, altyapı vb bir yığın sorunu olan semt bornova'nın mahallelerinin buraya bağlanması ile yine kendi sorunlarıyla başbaşa kaldı.

üstelik manavkuyu'da oturan adam bariz daha fazla hizmet aldığı halde bornova'dan ayrıldığı için rahatsız hala oturduğu yeri bornova diye tarif edenler var adama burası bayraklı dediğinde küfür etmişsin gibi bakanını gördüm.

aynı şekilde soğukkuyu'da oturan'da ne bayraklısı ben karşıyakalıyım diyor.

geriye bayraklı olarakta cengizhan, sevgi yolu falan kalıyor işte. oralarda hizmete muhtaç.

tanım: acilen sınırları düzeltilmesi gereken belediye.

bir benzeri için
    (bkz: karabağlar belediyesi)