şükela:  tümü | bugün
  • kavuklar insaat'in 100 metrelik projesi. 2013 yilina yetismesi planlaniyor. bu is icin, kavuklar'in reklam, satis, satis destek ve muhendis ekibi yogun bir calisma icerisinde.
    http://www.bayraklitower.com/

edit: kafa nereye gittiyse, residence yazmisim. is merkezi olacakti tabii.
  • çok yanlış bir konumda projelendirilen yapı.

söz konusu arazinin önü 10 şeritli cadde. 6 şeridi ankara asfaltı. diğer 4 şerit ise yan yollar. yani enfes bir egsoz havası hakim. çevrede ne bir market, ne bir gezi alanı mevcut değil. söz konusu yere en yakın otobüs durağı ise yaklaşık 400 metre mesafede. karşı tarafı sanayi sitesi...
  • bildiğim kadarıyla iş merkezi olarak yapılan, içinde konut olarak kullanılacak alanlar olmadığı için okul veya markete yakın olmasının çok da önemli olmadığı bina. sadece 1+1 home ofisler var. home ofiste kalan adamın da okula yollayacak çocuğu yoktur herhalde.
  • hay sıçayım böyle işe. daha bir kaç gün önce çalıştığım o iğrenç plazaya girerken "bir kaç sene sonra döneceğim izmirimde ne güzel, hiç plaza yok" diye düşündüm, benim gibi plazadan nefret eden iş arkadaşlarıma hava attım. şimdi şişman sevimli bir izmirli amca reklamlarda bu ucubeyi pazarlıyordu.

tanım: izmir'in 20 sene sonra bugünkü istanbul'a benzemesinden korkma sebeplerinden biri...
  • izmir'in amına koyma projesi'nin ilk ayağı, bir burası kalmıştı.
  • http://www.bayraklitower.com/'dan introsunu izlemeden fikir yürütenlerin "residence" projesi sandığı "iş merkezi" projesi. kavuklar grubu tarafından yürütülen proje, ödüllü mimarlar tarafından tasarlanıyor. sitesinde dünya kadar bilgi var. bence şahane olacak.
  • proje nasıl olacak bilemem fakat internet sitesi gerçekten olmuş projedir.
  • tıpkı folkart towers gibi izmir ve izmir'in silüeti için kötü olmadığını düşündüğüm proje. bayraklı tarafında sanki çok süper binalar vardı da yıkıp bunları yapıyorlar. birkaç sene öncesine kadar bok kokuyordu bayraklı. hadi güzelyalı, alsancak tarafındaki eski rum evlerini yıkıp böyle bişey yaparlar o zaman tepkimizi koyarız ama bir dizi metruk binadan, eski fabrika kalıntılarından oluşan bayraklı'nın gökdelenleşmesi fikrine hiç de soğuk bakmıyorum. zaten o bölge için gerekli imar sorunları halledilmiş, birçok proje başlayacakmış artık.
  • evimin dibinde, hergün inşaatının fotoğrafını çekip uzun uzun izlediğim devasa yapı.
    güzel mi, evet. izmire yakışır bir bina ve çevresi düzeni oluyor, netekim salhane bölgesi bu tür yapılarla dolacak pek yakında, maslak gibi bir yer olacağı kesin.
  • şu adresten inşaat canlı izlenebilir. kadrajın sağ arkasında folkart towers'ın yükselişi de görülmekte