şükela:  tümü | bugün
 • citroen,infiniti,saburu ve yokahama lastiklerinin yetkili satıcısı firma.aynı zaman da bu markaların türkiye distribütörlüğünü yapan bayraktar holding bünyesinde bulunan firmadır.

  izmir şubesi için konuşacak olursak müşteri memnuniyetini esas almış bir çalışma anlayışları var.
 • istanbul istinye şubesini konuşacak olursak ikinci elinde sağlam karışık olayların döndüğü firma.

  mesela düşük fiyata satılan bir araç gördünüz, gittiniz gördünüz ve beğendiniz. o aracı becerip de alabilirseniz kendinizi şanslı sayın, çünkü ikinci elle uğraşan elemanlar siz oradan çıktıktan sonra kolay kolay telefonlarınıza çıkmaz. hep toplantıdadırlar; "biz size geri döneceğiz" der asistan, ama kimse günlerce geri dönmez. defalarca arasanız da ulaşamazsınız, neden sonra en nihayetinde "kusura bakmayın, çok yoğunduk, kapora vermişti birisi, o kesinleşmeden arayamadık, şimdi de araç satıldı" diye tenezzül edip haber verirler.

  "sağlık olsun, kısfmet" dersiniz, ama iyi bir takipçiyseniz, burada bir gün ilanda kalan aynı aracı veya araçları bir hafta sonra başka bir galeride çok daha yüksek fiyata bulabilirsiniz. misal 2009 model bir forester 53bin iken 58bine satılık, 2011 model bir forester 58binken 73bine satılık olarak sahibinden.com'da karşınıza çıkabilir.

  ticaret tabii, serbest piyasa. yersen.
 • istanbul istinye şubesi servisinin lakayit çalışma politikası bakım yaptığı araçların marka değerine zarar vermektedir.

  evime yakın olduğu için 3 kere (allah’ın hakkı) işlem yapmak için gittim. her seferinde önceden alınmış randevu saatim yok sayıldı (randevu derken öyle her çalışanın görebildiği bir randevu sistemi değil, bildiğin bakkalların tuttuğu veresiye defteri gibi bir şey). süresi belli olan işlemim “liftte araç var, önceden bakım sırası bekleyen araç var, ustam başka araçla ilgileniyor; bitince ilgilenecek” diyerek uzadıkça uzadı. hatta işlem bitiminde yapılan araç yıkama şerefine bir türlü nail olamadım.

  10 yıldır çeşitli marka araçlarımı yetkili servislere götürüp durdum. yoğunluksa onlar da yoğun (hele doğuş - volkswagen’in yoğunluğundan bahsetmiyorum bile). ama sanırım en kötüsü bayraktar otomotiv istinye servisi. bu servisi tercih etmeden önce bir kaç kere düşünün. 1,5 saatlik işlemi gün sonunda tamamlanmış olarak alırsanız öpüp başınıza koyun.

  gözünü sevdiğim toyota ortaköy plaza; mumla arıyorum seni...
 • ankara bayiinin servis hizmetleri de bir hayli gevşek geldi bana. alttan az hasarlı arabam tam 38 gün yattı bu serviste. hadi ekspertizin gelmesi sipariş açılması falan 5 gün sürse, yurtdışından parça gelmesi + bu parçaların takılması 33 gün sürdü yani. bu arada arabada mekanik veya kaportayla ilgili hiç bir sorun yok cidden, gayet yürüterek götürdüydüm aracı.
  yıl sonu olduğu için depolar sayım yapıyor o sebeple siparişler hep gecikti dediler, gayet olabilecek bir durum olduğu için itiraz etmedim.
  ancak 38 gün orada beklemiş olan arabamı teslim aldığımda hiç bir şekilde temizlenmemiş olduğunu (38 gün orada kaldı ve ön camlar hep açıktı), hatta üstüne aracın orta sütunlarında yağlı parmak izleri olduğunu (araba boştayken oradan tutup ittirmişler belli ki) görünce gerçekten sinirlendim. benimle ilgilenen servis görevlisi arkadaş gayet iyi niyetli ve güler yüzlü olduğu için çok üstüne düşmedim ancak kendisine de bu şikayetimi ilettim.
  zaten eğer yolunuz düşerse görürsünüz, 500.000 liralık infinity ve 40.000 liralık citroen aynı serviste işlem görüyor. böyle olunca ucuz arabalara gerekli özen gösterilmiyormuş gibi bir his uyanıyor insanda.
 • güzel bir pazarlıkla yokohama lastikleri en ucuza alabileceğiniz yer.
 • servise götürdüğünüz araçlarınızın şikayetlerini bilgisayara girmezler. bunun için check list yapmazlar. söylersiniz ve belki bakkal ajandasına yazarlar. 10 gün sonra arabanın akıbetini sorarsınız ve size sizin arabanız 2 gündür hazır derler. neden aramıyorsunuz diye sorarsınız ve arkadaşlar umutmuş derler.

  arabayı almaya gidersiniz kaporta hasarının yapıldığını fakat diğer iki şikayetinize dokunulmadığını görürsünüz.

  sonra arabayı alıp çıkarsınız, sizi ararlar. imzalamanız gereken belge varmış derler.

  götürmeyin arabalarınızı. çok net söylüyorum.

  edit: istinye
 • izmir şubesine birkaç defa gitme imkanım oldu. müşteri memnuniyetini ilke edinmişler. servisten içeri girdiğim zaman arabayı park etme gibi şeylerle uğraştırmıyorlar. her soruna çözümcü yaklaşıyorlar. diğer şubelerini bilemem ama izmir gaziemirdeki şubeleri gerçekten takdire şayandır. citroen marka aracım olursa, hiç düşünmem götürürüm buraya.