• ülkesini en çok seven, karşılığını beklemeyendir.
    (bkz: mustafa kemal atatürk)

edit: atatürk'ün böyle sözü yok diye mesaj atanlar var. evet yok. çünkü atatürk'ün sözünü yazmadım. atatürk'ü örnek gösterdim. atatürk bu ülkede ne yaptıysa kendi ülkesi için yaptı. senin benim refahım için yaptı. ben bugün bir icat yapsam ülkeme seve seve feda edebilirim. bir teknoloji geliştirip, utanmadan kendi ülkene 1 kuruş dahi para talep ediyorsan, vatan millet edebiyatı yapmayacaksın.

edit2: parayla sattıktan sonra, israil'den, amerika'dan rusya'dan farkın yoktur. 3 kuruş fiyat indirmişsin ne fark eder.
    fark etsin istiyorsan, tsk'ya hibe edersin.

ne kadar parayı vatanından çok seven varsa mesaj attı. nasıl ayakta kalacak şirket falan diyenler de olmuş. para sıkıntıları yok koca ülkeyi aile şirketi yaptılar. kaldı ki bu adam parasız birisi de değil. 36 milyon dolar bayraktar için para değil. çalışanın da mühendisinin de maaşını parasını verebilecek güçte rahat olun. cemaatlere ve derneklere para verenler, kendi vatanına parasız hizmet etmeye gelince kaçıyorlar. hayatınızda tsk'ya bağışta bulunmayıp, fetöye para yağdıranlarsınız. sizler gibilerin ciğerini biliriz.

show yapmaya gerek yok. banka hesaplarında milyar dolarları var. ihaleye girip almaya gerek yok. kendi ülkesinin parasına ihtiyacı yok. ne bedeli, şehit olanlar zaten ödedi diyebilirdi.

bayraktarcılar, pelikancılar, ak çomarlar seri eksilemişler çok normal kendileri maaşlı çalışan oldukları için parasız hareket edemiyorlar.
  • üstteki yazara ithafen, vatanini seven ücretsiz hibe etsin demis, rabbimden duamdir su mübarek bayram gününde, allah da sana biraz akil hibe etsin, para kazanamayan bir sirket giderlerini nasil karsilayacak, nasil yatirim yapacak, yatirim yapmadan kendisini nasil gelisitirip rekabet edebilir kalacak? calisanlarinin maasini nasil ve ne ile ödeyecek, tsk'dan alacagi tesekkür belgesi ile calisanlarin kac tanesi ev kirasini ödeyebilecek ya da o tesekkür belgesi kac tane bakkal ve manavda gececek? universiteden mezun olur olmaz 5000 dolar maas bekler ama calisacagi firmanin para kazanmasini istemez, ilginc kafalar yani.

allah muhalif olanlarin da akilli olanini versin diye dua ettirten baslik.

bir iha'nin piyasasini bilmeden 6 milyon rakamini görünce sadece kulaga cok geldi diye aninda atip tutmalar baslamis durumda. eger piyasasini biliyorsaniz yazin biz de bilelim, ögrenelim diyelim ki bu ürün daha ucuzu varken daha pahali yerden alinmis, elestirimizi ona göre yapalim.
    ayni ürün 1 milyona tedarik edilebilecek bir durumdaysa ve sadece damat oldugu icin kendisine 6 kat fazla para verildiyse kesinlikle kabul edilemez bir durumdur.
    ama iki ürün ayni fiyata satiliyorsa bile kendisi yerli üretim ve istihdam saglamasindan dolayi gene tercih nedeni olacaktir.

ayrica;
    (bkz: bos muhaliflikten gina gelmesi) akp'nin hic yanlisi yokmus gibi, elestiri hakkimizi, zamanimizi ve enerjimizi, sinerjimizi niye bos yerlerde harciyoruz bir türlü anlayamiyorum.

biri de üzerine 10 daha koyar f16 alirim demis, f16 icinde bir pilotun sehit olabilme riskini kac paraya aliyorsun peki, ya da sehit olunca geri ödeme mi yapiyorlar?
    ayrica f16 ile iha kiyaslamasinin elma ve armut kiyaslamak gibi olmasi konusuna girmiyorum bile. bu konuyu bile anlamayanlar cikti, f16 ile yapacaklarin ile iha ile yapacaklarin farklidir, niye bir tercihte bulunmak zorunda kaliyoruz anlamiyorum ki.

son edit: allah, rab, mübarek kelimelerini kullaninca akp'li olunmuyor, kulaginiza hos gelmeyen birseyler duydugunuzda karsinizdakini akp'li olarak görüp kendi kendinize düsman yaratmaktan da vazgecin artik.

söz hakki editi: üstteki yazar demis ki, adamlarin milyar dolari var, bir insanin ya da sirketin milyar dolara sahip olmasi, birine ya da bir devlete karsiliksiz hibe vermesini ge-rek-tir-mez. yaparsa seviniriz ve alkislariz ama öyle bir mecburiyeti yoktur.

devletler karsiliksiz tesvikler ya da hibeler verir ama bunu yaparken bir amaci vardir, ya vergi toplamak ister, ya yatirim yatirimi cekecegi icin yatirim almak ister ya da halkinin bir yerlerde is güc sahip olmasini saglayacak istihdam yerleri yaratmak ister. dolayisiyla ben sana hibe veriyorum sen de bana karsiliksiz ürün vereceksin demek ahmakliktir.

ülkeyi aile sirketi yaptilar konusu dogrudur, ama bu konu bu basligin konusu degildir, o yüzden dedigimi tekrar diyorum, akp'nin elestirilecek binlerce hatta onbinlerce zaafi ve yanlisi var, elestirilerimizi dogru yerde ve dogru zamanda yapalim, kontrolsüz güc güc degilse, yersiz elestiri de muhalefet yapmak degildir.
  • "bu bayrak için" diye bir söz vardı belgeselde.
  • bu adama verilen destek diğer türk bilim insanlarına verilse ortada bambaşka bir türkiye olurdu. kendisi şunları yapabilsin diye nelerden feragat ettiğimizi kestiremiyoruz bile. şöyle söyleyeyim; göçen giden beyinler yüzünden learning curve kaybımızın fırsat maliyetini hesaplasak, bayraktar'ın bize kazandırdıklarından daha çok çıkar. neyse, siz verin mehteri...
  • akebe döneminde gerçeleşmiş. damat taş mı yesin arkadaslar? amma yaptiniz.
  • sabah sabah övücü entry'lerinin sebebi belli oldu.
  • sizi kabız hazımsız insanlar sizi.bu ihalar tarladan toplanmıyor personel giderleri ,yatırımları var ne ile karşılanacak bunlar.sizin erdoğan düşmanlığınız resmen gözünüzü kör etmiş.bu ihalar öle 1 yılda yapılmadı adam kuş kadar ihaları yapmak için yıllarca uğraşıldı.bu işin geliri olacak ki devamı olsun .
  • 3 bana 1 sana
    akıllara (bkz: davaro) sahnesininde paraları bölüşme sahnesini getiren satış. hakkmiza hayırlısı (!)
  • para o kadar kendi aralarında dönüyor ki, ulan yüzünü göremedik 3 kuruşun 18 yıldır.
  • üstüne 10 daha koyar f-16 alırım.

edit: şu damada verilen desteğin 10'da 1'iyle bu fiyatın yarısına iha yapacak mühendisler var bu ülkede. bunun yüzünden asıl mühendislere yatırım yapılmayıp ülkenin geleceğiyle oynanıyor. aptal kandıran bir proje daha. amatörler iha yapıyor alooo. devletin iha yapmasını yere göğe sığdıramıyor adamlar.
hesabın var mı? giriş yap