• kripto para yatırımcısı ve yatırım danışmanı
    facebook yatırım gurubu var. allah rızası için, garip gurabaya kazandırmak için yatırım tavsiyesi veriyor. kendi referans linkinden üye olmazsanız hakkını helal etmiyor.
    sizin paranıza ihtiyacı olmamasına rağmen 500$ ücret alıyor.
    sürekli farklı şehirlerde seminerler veriyor. geziyor, yiyor, içiyor. hep havuz başında.
    exacoin adlı bir kripto parayı anlattığı bir videosu vardı youtube da yani ancak bu kadar anlatılır. ico da 1.3$ dan alabiliyorsanız alın ben alamadım 3 ay içinde 50$ olabilir. mercedese binersiniz falan bir gaz verdi. 4$ alanlar bayram etti. şu an 0.11$
    https://exacoin.co/
    bir hayran gurubu var çiftlikbank modeli. adama toz kondurmuyorlar. şöyle kral böyle bilgili....adam ingilizce bilmiyor ancak önemli projeleri değerlendirip millete akıl satıyor. inanılır gibi değil.
  • facebook'ta "bayram ılgın'ı sevenler ve hayatı değişenler ????" grubu sayesinde farkettim.

bizim memleketin burnunun boktan çıkmayacağının, kraldan çok kralcı dalyaraklardan kurtulamayacağımızın tespiti gibi adam. gördüğüm o ki, anlaştığı piramit şemalarına, shitcoin ico'larına adam topluyor.

her köpeğin bir günü olduğu için, bu şemalara erken girenler her şekilde parayı toplarken sona kalanlar siki tutuyor. bu abi de sırf referral'dan parayı kırdığı için en erken girip çıkıp parayı toplayanlar üzerinden pazarlama yapıyor, daha çok insanı çekiyor.

staking, masternode, piramit ne varsa hepsi bunun coinlerinde. havadan para vaadiyle millet parasını kitleyip çekene kadar değeri 1 satoshi olduğunda biri vurur bu adamı kesin.
  • adam reklam yaparken "bunlar sec firmasıyla ortak çalışıyorlar, bu kurum amerika'da" dedi. bahsettiği sec, securities and exchange commission. off.

*facepalm*

(bkz: https://youtu.be/elsulfbzrhg?t=1190)
  • bu sefer de "bayram ılgın sevenler coder brokerler" grubuyla karşıma çıktı.

kendi kurmuyorsa adam değilim, bitcointalk'ta da sahte hesap açıp kendini shill'liyordu adam.

gideceği yer hapistir. at fava bekle.
  • yabancı dil bilmeyen, kripto para ile alakalı teorik ya da pratik anlamda eğitimi, tahsili, deneyimi olmayan, kendi ifadesine göre birkaç yıl önce elindeki son birkaç yüz lira (ya da dolar, tam hatırlayamıyorum) ile kripto para piyasalarına girip her şey çok ucuzken almış ve uzun vadeli bekleyerek kazanç sağlamış, coder broker olarak geçinen ancak ordan burdan (ç)aldığı bilgileri, sinyalleri, tüyoları 500 dolarlık giriş ücreti bulunan whatsapp grubunda paylaşan ancak garip gurebayı düşündüğünü, herkesi zengin etmek istediğini, türk balinaları grubu yaratmak istediğini belirten, "yıl sonunda deex 400 kat artacak...", "mayısta/haziranda/temmuzda bitcoin ve piyasalar uçuşa geçecek" gibi öngörülerinin hiçbiri tutmayan, bu yüzden öngörülerini sürekli güncelleyerek sürekli çark yapan, facebook hesabında aktrollüğe varan paylaşımlarda bulunan, dini, kitabı, ayeti kullanarak takipçi kasmaya çalışan, 24 haziran seçimleri öncesi ve sonrasında muharrem ince'ye laf çarpma, sataşma derdine düşen bir garip adam. tipik bir dolandırıcıda bulunan pek çok vasfa sahip duruyor; tüm bu zavallılığına rağmen kendisine hocam, üstadım, abiciğim diye hitap edip kuyruğunda dolaşan yalakalarının poh pohlamasıyla şımarıp hadsizleşmiş, sayfalarında ve canlı yayınlarında en ufak bir eleştiriye köpürüp küfürler hakaretler ederek cevap veren ne oldum delisi.
  • getmyads uzerinden bir arkadasimin 4,5 btc'sini pic etti bu dolandirici. uzak durun.
  • youtube 'da gezerken kiripto paralar hakkında kanalında videolarını izlediğim , kendine çok güvenen türkiyenin en büyük network zincirini kurabilecek kapasitede arkadaş . sonunu hiç birimiz bilemeyiz, kiripto paraların geleceğini ön görmek mümkün, formatı değişse bile kapitalizm yeni argümanlar oyun sahaları bulmak zorunda bu noktada süreklilik öngörüyorum. devletlerin vergiye dayalı ekonomik sistemi tabanı çıkar yol aramaya itmekte. iştirakçiler ise piramidin tabanı yani piramide mevduat toplayanlar büyük oyuncular değil genelde bu tip yapılarda yeterli mevduat toplanınca piramidin tabanından güçlü oyuncular sistemden çıkarken izin paranızı alıp çıkarlar yani tüm mevduatı toplarlar ve paranız uçar gider. sizin 1 liranız 0.5 lira olur.pozisyon almak tüm yatırımlarda olduğu gibi önemlidir. bu arkadaşta bunu yapıyor doğru pozisyonu hep beraber alalım deyip pump grubu gibi bir oluşum kurmak niyetinde anladığım kadarıyla.
  • milleti dolandırıp kaçıp gitmiş diye duydum
  • uzak durun hayal satıcısı.
hesabın var mı? giriş yap