şükela:  tümü | bugün
 • bu adamla ilgili hatırladığım iki ayrıntı var.
  birincisi jaguar'ı var. ikincisi çok lüks bir hotelin saunasında peştamalla çekimiş bir fotoğrafı.
  böyle de ilginç bir işçi dostudur.
 • karayolları işçisi olarak işe alan atalay coşkunoğludur.sonra yol-iş sendikasından türk-işe terfi etmiştir.hamisi de karayolları genel müdürü olmuştur.
 • devlet kitlerinin islemez hale gelmesinin bas sorumlularından biri.
  basbakana onumuzde diz cokturecez,tabi ki sofor patronundan cok maas alacak diye haykırıyodu bi zamanlar.
  kitlerdeki kazancın yuzde kırkının iscilere gitmesi bu adam yuzundendir.
  su an bile kamudaki bi cok isci ayda 2-3 milyar maas alır.
  mudurlerden daha cok maas alan soforler caycılar isciler.sekadaki iscilerin ayda 2 milyar maas alması falan hep bunun eseridir.
  yalnız bi konuda takdir ediyorum cidden nasıl basarmıssa iyi koparmıs o maasları devletten.oyle bi sozlesme yapmıski adamları atamıyosunda islerinden.
  ozellikle turk hava yolları iscileri buna en iyi ornek soforler ayda 3 milyar maas alıyo hala grev yapıyo adamlar ayda 4 5 milyar isteriz.
  kapitalist isciler,calıstıgı kurumu somuren isciler bi tek turkiyeye ozgu demek ki.
  su an turkiyede ayda 800 milyona 1 milyara soforluk yapacak milyonlarca kisi var.buna ragmen atamıyosun adamları ve grev dahi yapıyolar.
 • bir tarihte ağaca tırmanıp insanlara megafonla bağırıp çağırdığı görüntüleri ekranlara yansımış kişi. o tarihte bu hareketi çoğu solcu insan tarafından "saksağan gibi ağaca çıkan sendikacı olur mu lan" şeklinde eleştirilmişti.
 • mecliste, az önceki konuşması sırasında*:
  " değerli arkadaşlarım, ben inanıyorum ki yüzde yetmişiniz bu tezkereyi istemiyorsunuz ama bu seçimin gözü kör ola. hangi biriniz israil'in amerika'nın yanında yer almak istersiniz ama hep seçimde ön sırada yer almak davasına.." demiş ve durumu bir nebze özetlemiş milletvekilidir.
 • türkiye`de sendikacılık adına ne varsa hepsini başkanlığı süresince eritmiş ve iyice yerin dibine sokmuştur..
  sendikacılık özveri gerektirir.. kişiliğinle, davranışlarınla, yaşam biçiminle bu mücadeleye ne kadar kendini adadığını hissettirmen gerektirir. tutarsızlıklar, anlamsızlıkları bu kadar içinde barındıran bir insan önce sendika başında, sonra mecliste..
  sendikacılık iyi yapıldığı zaman endüstriyel ilişkiler düzgün bir şekilde yürür ve toplumsal refah çok daha kolay sağlanır. sendika başkanlığı gibi anahtar bir görevi eline yüzüne bulaştırıp, milletin vekilliği gibi daha zor bir görevi yapmaya çalışmaktadır...
 • gunun meclis konusmasinda saydigi agir laflarin yaninda akp'ye yonelik olarak "hicbir iktidar milleti sizin kadar soymamistir" cinsinde bir aciklamada bulunmus daha ne saydiracak derken milletvekillerine cevap yetistirmekten konusmasini yapmayi unutmustur.
 • canlı yayında habertürk spikerine malvarlığıma konu olan arsaları, evleri v.s ispat edersen şerefsizim, etmezsen "sen ne yapacan" tarzında bir girizgah sunup güldürmüş akabinde programı terketmiş kişidir. allah da seni güldürsün dicem ama şimdi mübarek gece duanın kabul olacağı tutar deyü çekiniyorum sayın milletvekilim, güzel insan.
 • (bkz: mustafa meral)
 • "doğru, yanlış... patronlar kendi oğlu dururken, başkasını getirir mi?" cümlesi ile artık işçi değil, patron olduğunu vurgulayan işçi ve sendikacılık düşmanı.