şükela:  tümü | bugün
  • insanı bazen dumura uğratan ,derin düşüncelere iten , sebepsizce etrafına bakmasına neden olan mesajlardır. bu sene ramazan bayramında şöyle bir mesaj aldım:

"eskiden ali ata bakardı şimdi karıya kıza,ışık ılık süt içerdi şimdi redbul votka eskiden ipek ipi tutardı şimdi......hey yavrum hey! hadi iyi bayramlar"

aradan aylar geçti ben hala durup düşünüyorum.
  • insan nerelerden ne çıkarabiliyor:

"mutluluğunuz türkiye enflasyonu kadar yüksek, üzüntünüz memur maaşı kadar düşük, geleceğiniz demirel'in keli kadar parlak olsun. mutllu bayramlar..."

valla helal olsun ne diyeyim.
  • i byrmlr şeklinde geleni vardır ki insanı sadece sinirlendirir.
  • korkutucu bir örnek olarak;

oguz boylu bozkurt soylu ey müslüman türk oglu ocagin tutsun soyun sürsün kaderin gülsün basin dik anin acik kilicin keskin bayramin mübarek olsun.*
  • "bayramını yalarım"

bugüne kadar aldığım en özgün bayram mesajı.
  • az önce şöyle geldi.. "garnitürnüz bol, bayramınız et tadında olsun"

yemek pişirme hocası mıyım, kasap mıyım, yamyam mıyım bilemedim. gittim geldim..
  • bizim gökhan abi bir bayram mesajı atmış, forward maillere taş çıkartır.

"bayraminizi en icten dileklerimle kutlar kutlarim. sevdiklerinizle nice mutlu bayramlar gecirmeniz dilegiyle.....ayşe bilmemne-------uzunca bir boşluk---------- kurbn byraminizi en icten dileklerimle ktlar nice mutlu byramlar dlerim... tarık bilmemkim -------uzunca bir boşluk---------- bayraminizi kutlar, sevdiklerinizle birlikte nice bayramlar dilerim... gökhan bilirsinne"

ahanda böyle mesaj geldi. mesajı düzenle dedim 3 mesajlık karakter çıktı ekranda. ilk mesajda adı geçen ayşe'yi tanıyorum. gökhan abiyi de tanıyorum ama tarık kim bilmiyorum. sanki danaya girermiş gibi üçü birden mesaja girmişler. çok ayıp etmişler.
  • en orijinali budur :

''bayramın mübarek olsun. çok kısa bir cümle oldu ama bu konuda iyi değilim. - kübra ''
  • bir örneğini de şu şekilde aldığım mesajdır:

"panpa bayram candır."
  • kurban bayramında toplu msj arkadaşımdan geliyor;

"ramazan bayramınız kutlu olsun"...

bi süre sonra

"yanlışlık oldu bi önceki msjı ramazana atmıştım, kurban bayramınız kutlu olsun"

ne güldüm ya, ulan bari msjın içeriğini değiştirin her bayrama bir msj atılır mı?
hesabın var mı? giriş yap