şükela:  tümü | bugün
  • sadece bana gönderildiğine dair bir belirti yoksa cevap vermediğim mesaj türü.
  • i byrmlr şeklinde geleni vardır ki insanı sadece sinirlendirir.
  • az evvel cennete gitmemi temenni eden mesajdır. sagol canım sen git ben boyle iyiyim.
  • kimseye yollamadığım için mi bilmiyorum ama senelerdir telefonuma düşmeyen mesajlardır.başkalarına bakıyorum daha bir gün öncesi akşamdan pıtır pıtır mesaj dökülüyor.insan kendinde olmayınca imreniyor.
  • öyle bir mesaj gelir ki, ulan ne insanlarla muhatap oluyormuşuz dersiniz.

''gurbanınız yağlı, bayramınız mübarek olsun.'' gibi bir mesaj. birkaç şey daha gevelemiş. ne bu? espri mi? he bir de mesajın kimden geldiğini bile bilmiyorsanız, durum değişir. kişiyle görüşmediğiniz için numarasını silmişsiniz. sadece bayramda aklına gelmişsiniz. onda da taşak geçer gibi, kurbanın yağlı, taşşağı kebap, bağırsağı kokoreç olsun gibi salak bir mesaj atar.

mümkünse bu kişiler beni bayramda dahi hatırlamasın.
  • genelde 10-18 yaş arasında gelen mesaj sayılarında artış gösterir, sonrasında büyükçe bir ivmeyle düşüp sıfıra yaklaşır bu tür mesaj çeşitleri, hala atanlar var sağolsunlar tabi.
  • "yilin diger gunlerinde insanlari dolandiran allah adina yalanlar soyleyen her turlu harama el uzatan ve kestigi kurbani bile mangal yakip okuz gibi yiyip fukarayi aklina dahi getirmeyenler haric herkesin kurban bayrami mubarek olsun" diyen bir adeti chp kadın kolları mensubu bi müvekkilden bugün alınmıştır..
  • toplu mesaj olduğunu anlamamaları için bütün eşe dosta akrabaya şu versiyonunu attığım mesajdır:"canım bayramını kutluyorum,evdekilere selam."
  • bir örneğini de şu şekilde aldığım mesajdır:

"panpa bayram candır."
hesabın var mı? giriş yap