• sonunda ad-soyad mutlaka yazılacak mesajı. geçenlerde msjları silerken farkettim. adı ''tolga'' olan bi arkadaşta atmış; cennetten çıkma sevdiklerinle mutluluk falan filan en sonunda yazan ise '' sinan korkusuz ''.
    lan göt, cennet mennet görmüş, güzel diye çalmışsın. sonuna bi bakar adam lan, yarak kürekte yazsa gönderecekmiş herkese.
  • ''diriliş başlasın.''

(bkz: noluyor lan)
  • insanı bazen dumura uğratan ,derin düşüncelere iten , sebepsizce etrafına bakmasına neden olan mesajlardır. bu sene ramazan bayramında şöyle bir mesaj aldım:

"eskiden ali ata bakardı şimdi karıya kıza,ışık ılık süt içerdi şimdi redbul votka eskiden ipek ipi tutardı şimdi......hey yavrum hey! hadi iyi bayramlar"

aradan aylar geçti ben hala durup düşünüyorum.
  • birkaç günlüğüne de olsa güzel geçse bayram bütün ahali için.
    biz de tadını çıkarsak tatilin, şekerin, dinlenmenin.
    ama zihnimizi ve kalbimizi de toptan bir uykuya yatırmasak.
    bir yerlerde savaşın, göçün olduğunu, bu ülke topraklarında da bir sürü mültecinin hayata tutunmaya çabaladığını unutmasak.
    açlık grevinde olan onca insanın bu eyleme niye giriştiğini bir durup anlamaya çalışsak,
    barış için binlerce kilometre yürüyen insanları durdurup dinlesek,
    her konuşmalarında birilerini fazlasıyla incittiklerini, rencide ettiklerini, umutsuzluğa sürüklediklerini devletimizin en azından bir büyüğüne ifadeye çalışsak, o da sükunetle bizi dinlese mesela.
    iyi insanların çektiği güzel filmler izlesek.
    böyle derin nefes alarak yürürken içimize sinek kaçsa. ölmeden, bir hapşırıkla dışarı çıksa.
    süper maçlar izlesek ama bu arada başka meseleleri es geçmesek.
    beşiktaşımız borçlarını kapasa, aybaba’ya zor da olsa artık ısınsak.
    dünyanın her yerinde takım tutabilen, o takımın maçlarına gidebilen, özgürce yaşabilen insanlar olsa.
    kimsenin rengine bulaşılmasa mesela.
    bi de sylvia kristel’ın göğüslerinden korkmasak keşke.
    iyi bayramlar!
  • gerek sms olarak, gerek email olarak aldığım ama kimden geldiğine dikkat etmeden sildiğim gereksiz şey. 100'ü geçti sanırım 2 günde aldığım tebrik sayısı ne anlıyorlar bu otomatik mesajlardan oldukça yapay ve gereksiz.
  • az önce şöyle geldi.. "garnitürnüz bol, bayramınız et tadında olsun"

yemek pişirme hocası mıyım, kasap mıyım, yamyam mıyım bilemedim. gittim geldim..
  • sanırım nihayet normalleşmiş mesajlardır. 2012 ekim ayı itibarı ile eskisi gibi "sana bir güvercin gönderdim, cennette seni bekleyen bilmem kim, kuş kadar hafif cart curt..." tarzı mesajlar gelmemekte. ama kendisini şeyhülislam sanan, başbakan falan sanan tipler yok değil. adam bana mesaj atıyor, mesaj şu: "tüm islam aleminin bayramını kutlarım." benim nezdimde yapılacak iş değil bu dostum. yani bu kadar da gaza gelmemek lazım.
  • bu bayramda da babamın "al şu mesajları bi hallet" diye telefonunu bana vermesiyle muhattabı olduğum mesajlar.

baba, nolur mesaj atmayı öğren artık. yarım saat bununla uğraşıyoruz, yüzlerce kişiyi ayıklıyoruz teker teker "şuna atılır buna atılmaz" diye. nolur baba, bıktım senelerdir.
  • elimde tivit, bacak bacak üstüne atarak gönderdiğim mesajlardır.

(bkz: doğru mu samet)
  • cep telefonuna sağnak gibi yağan firma-marka mesajlarının yanında iyiniyet gösterip sms lere para verilmiş mesajlardır. ki bunların bir kısmının telefona kayıtlı olmamasından dolayı insanı iki arada bi derede bırakabiliyorlar.
    sen kimsin ? diye sorasım geliyor lakin; birileri de alınır mı demiyor değilim.
hesabın var mı? giriş yap