şükela:  tümü | bugün
62 entry daha
 • hayatımda hiç kusursuz kılamadığım namazdır. yine çalım yedim, rükuya erken gitmekten son anda döndüm.
 • bu sefer... bu sefer düzgün kılacağım lan! bak çok fena hırs yaptım.. iki salla bir bağla üç salla bir yat. aslında bu kadar basit anasını satayım.. ama olmuyor ki arkadaş, iş pratiğe gelince olmuyor ki. illa ya sağındaki ya solundaki bi hata yapıyor, sen de uyuyorsun ona ister istemez... neyse.. şans dileyin bana sözlük ahalisi.

  (bkz: #16908871)
 • evet bir bayram namazıyla daha karşınızdayız.

  hayatımda elim ayağım tuttuğu sürece her sene bu namaza gitmeye çalışacağım diye söz vermiştim kendime bir vakit. dini ibadetten çok sevdiğim bir gelenek olarak görüyorum ve bundan çok da memnunum işin açıkçası.

  yalnız şu var ki, son 4 senedir asla hatasız kılamadım şu namazı yahu. sürekli bir tık erken bağlıyorum elleri. neyse, önümüzdeki namazlara bakacağız inşallah. bekle beni kurban bayramı namazı, elimden kaçamazsın.

  (bkz: bayram namazı/@g man)
 • evet bir bayram namazında daha karşınızdayız. (bkz: bayram namazı/@g man)

  bu seneki namazda caminin dışında kaldık. kalabalık yine aynı kalabalık; fakat bu sefer herkes erkenci davranmış. ya da ben pederle biraz geç kaldım.

  gelenek yine şaşmadı ve ben yine elleri bağlama konusunda tereddüte düştüm. neticesinde ikilemlerde kalarak -allah'tan rükuya erken gitme gafletinde bulunmuyorum son 7 8 yıldır hiç.- bir namazı da kusursuz kılamadık.

  önümüzdeki bayramlara bakacağız.

  (bkz: #29860085)
 • hayatımda ilk kez %100 doğru kıldığım namaz!

  sözlük, neşemi anlayamazsın! fatality diyorum, perfect diyorum, %100 diyorum ya! (bkz: bayram namazı/@g man)

  olay şöyle gelişti: arkadaşlarla arefe gecesinin hatrına sahilde biraz demlendik. ben saate baktım. vakit yaklaşıyor. şimdi çıksam istanbul'un büyük camilerine yetişemem, anca semtimdeki camiye yetişirim; ama eğlence olmaz. dedim ki bizim kıyakçı arkadaşlara, gelin benle camiye. hangi camiye? buradaki en yakın camiye. peki dediler. bu arada antrparantez söyleyeyim, kendi semtimde değilim, istanbul'da başka bir ilçedeyim.

  neyse, peşime taktım bizim atesit, deist ve agnostik tayfayı, taklit edin lan beni dedim.

  ne yaptıysam onu yaptı çocuklar sağ olsunlar. bir de galiba hutbe sırasında ben yarım saat uyurken onlar dinlemişler, tartışıyorlardı hocanın dediklerini.

  gerçi önemli olan bizimkilerin namazı kılması değil de benim son on yıldır galiba ilk kez "ben ne yaparsam aynısını yapın" dediğim bir güruh sayesinde, bayram namazını doğru kılmam!

  heyo!

  herkese iyi bayramlar!
 • (bkz: bayram namazı/@g man)

  heyecanlı maça saatler kaldı. bakalım bu sefer de çalım yiyecek miyiz. geçtiğimiz senelerde gittikçe artan bir ivmeyle azalan hata oranım, geçen sene taban yapmış ve tarihimde ilk kez hatasız bir bayram namazı kılmıştım. gerçi biraz hangover durumu olduğundan mütevellit sıkıntı varsa bile fark etmemiş olabilirim. neyse, bu sene öyle bir durum yok, sapasağlam ayık kafayla gidip 3 puanla geri döneceğim.
59 entry daha
hesabın var mı? giriş yap