şükela:  tümü | bugün
  • namaz öncesi ankara müftüsü tarafından verilen vaazda " kandilde yürütülen operasyon cihat niteliğindedir" tarzı bir şey söylendi. tamam vatan millet birleştirici unsurlar, eyvallah ama cihat nedir ya, islam savaşı mı veriyoruz?
  • sokarım onun niteliğine. bu itler yüzünden cumalara zaten gitmiyordum uzun zamandır. böyle şeyler duyacağımı zaten sezdiğimden bayram namazına da gitmeyece'm bugün. allah'ın belaları şarlatan herifler. nifakları bile ekşi çorap kokuyor,münafık herifler.
    dine siyaset karıştırmak falan filan böyle salak salak laflar da yetti artık. cehaletinizin bedelini türkler olarak biz ödeyeceğiz ondan endişe ediyorum. dine siyaset karıştırmaya gerek yoktur; eğer hakkıyla muhsin iseniz zaten dinin her şeyi kapsadığını bilirsiniz. dinin içinde olmayan herhangi bir şey yoktur. yani bu islamcı ve aynı zamanda ilahiyat okuyan atanamamış hristiyandan hallicelerin "la-dini" diyerek dinden çıktıklarını anlamamaları hadisesi ile alakalıdır şu durum. insanın derdi her şeyi aslına rücu ettirecek gayreti göstermektir. o yüzden asıl sıkıntı "siyasal islam" diyip siyaset konseptinin içine islam'ı almaktır. az aklınızı çalıştırın yeter vallahi ya. 1973'ten beri özenle sikilmekten haz alan ruhu orospu cins-i latif gibi ne bu böyle? ha köpek yerine konulmaktan keyif alıyorsanız umrumda olmaz zaten,beter olun. bayramlık ağzımı şu hayatımda ilk sefer açmış oldum böylece de;hadi bakalım..
  • bunu yapacakları belliydi. muharrem başkana iletin, hutbe hakkında tek bir kelime etmesin çünkü söylediği kelimeleri cımbızlayıp a habere meze yapacaklardır.
    a haberde metal akşener'i ne zaman görsem tayyip erdoğan'ın ağlamasını taklit ettiği "bööövv" kısmını kesmişler. konu meral akşener olunca sadece o video dönüyor ekranda, başka da göremezsiniz akşener'i.
    aman muharrem başkan, sen dini konuları benden iyi bilirsin. malzeme verme bu şeref yoksunları din tüccarlarına.
  • siyasetten uzak kalmak adına camilere gitmediğimden dinlemediğim hutbe'dir. es kaza bir kaç kez hutbeye denk geldim ve paso siyasi şeyler duydum, tiksindim kaçtım. bilgilendirici şeyler olsa gene bi nebze kabul ama a haber siyaseti yapmak vicdansızlıktır. kafası çalışan insanda camiye gidiyor sonuçta.
  • kimse kusura bakmasın bayram bayram yalan konuşmayacağım. hiç bir mahsuru olmayan bir hutbedir.

not: psstt! oylar inceye
  • dine siyaseti karıştıran her kim olursa olsun allah iki cihandada hesap sorsun!
  • vallahi kandil'e operasyon cihadi geçtim vatan meselesidir. yüce atatürk nasıl dersim'i bombalayıp şeyh said isimli ibneyi astı ise bizim de yapmamız gereken en temel şey budur. hoş bunu siyasi propaganda olarak değil ülkenin milli bir görevi olarak düşünülmeli ve siyasiler bunu ağzına meze yapmamalı.

edit: ince

son edit: kandil meselesi hutbede bahsedilmemiştir.
  • namazı kılmadan hutbe dinlemeyi beceren yazarların doluştuğu başlık. bayram mamazı hutbesi namazdan sonra okunur. dinlediğiniz belki vaazdır. hutbeler merkezi hazırlansa da vaazlar genelde imamın kafasına göre konuşması şeklinde oluyor.
  • insanları cumalardan kaçırdılar bayram namazından da kaçıracaklar sonunda.

edit: bizim hoca pek o toplara girmedi ama vaazda bi ecdat kudüs falan kıstırdı araya.
  • pkk’lı itleri kudurtan hutbedir. ateist ideolojiyi benimsemiş örgüte sempati duyup bayram namazına gitmek nasıl bir çelişkidir onu da anlamış değilim.