şükela:  tümü | bugün
 • kara pazartesi kabusunu yaşamayacak kadar cesur,gerçekle erken yüzleşmek isteyecek kadar kararlı,"9 gün tatilden sonraki ilk iş günü" başlığında ağlayanların entrylerini zevkle okuyan gerçekçi insandır.
  yarın mesai başlıyor değişik bir konsantre taktiği denemesi ile kendini avutan yazar beyanıdır.
  edit: "hafta sonu"nun doğru yazımı için uyarılarınız dikkate alınmayacaktır.bırakın bir defa da olsa hafta sonunu birleştireyim.hafta sonu nu ayrı değil,bilerek birleşik yazarak teselli ikramiyesi kabul eden yazardır aynı zamanda.
 • 2 günlük mesaiyi yıllık izinden kullananların sayısı hiç de azımsanmayacak kadar olduğundan pek ihtimal vermediğim durum. bizim millet bir yolunu bulur o 2 günü birleştirir.
 • haftasonu'nu ıslarla birleştirmek. hafta sonu o, hafta sonu.
 • bayramda evde durmaya tövbe eden zibilyonlar tarafından her yerlerin istilası anlamına gelen bu tatil dönemini, en az sevgililer günü kadar anlamsız bulan biridir bunu yapan.

  her tür yolculuk bileti ederinin kat be kat arttığı, konaklamanin (en azından yurt içinde) altın değerinde olduğu, deniz tatili yapacaksa kulaç atmanın birine çarpmak anlamına geldiği, kültür tatili yapacaksa sıra beklemeden çakıl taşı bile göremeyeceği, bu zor zamanlarda, sadece kitleselkütle hareketine dahil olmak istemeyen bir huzur insanıdır.
  tatilini herkesten önce veya herkesten sonra yapmayı tercih eder.

  dipnot : baska tatil şansı olmayan ve iş bu entry 'de sayılmış tüm olumsuzluklara mecburen maruz kalan kişilere de saygı duyar.