şükela:  tümü | bugün
  • her akrabamızı, büyüğümüzü, küçüğümüzü ikna etmek için,

aynen ince başkanımız gibi çalışmalıyız.
    - iş, ekmek, fabrika diyeceğiz
    - soygun, yandaş, yolsuzluk diyeceğiz
    - eğitim, gençler, çocuklar diyeceğiz.
    - emekliler, yaşlılar, asgari ücretliler diyeceğiz
    - gelecek olan 2,5 milyonluk yeni suriyeli akını diyeceğiz,
    - israil diyeceğiz
    - medya diyeceğiz

kazanamasak da en azından çabalamış olacağız, vicdanımız rahat uyuyacağız.
    var mısınız ?
  • mükemmel fikir. akrabanız olduğu için herkesin derdini az çok bilirsiniz. yaklaşımınız kişiye göre olsun. emekli amcaya emeklinin sorunlarından, çiftçi dayıya tarımdan, işsiz kuzene işsizlikten, doblolu enişteye benzin fiyatından girin. parti baskısı yapmayın. milletvekili seçimleri pek de önemli değil ama muhafazakarlara iyi parti'den bahsedebilirsiniz.

edit: ayrıca ahaber izleyicisi bir akp'li ile tartışırken ne derseniz inkar edileceği için elinizin altında youtube açık dursun. mesela çok da şeyimde değil olayını hiçbiri duymamıştır açın son ses dinlesin. kırıcı olmayın. işi inata bindirmemek de önemli.
  • akrabalar ile siyaset konuşulması sonucunda akrabalık ilişkilerinin zayıflayacağı bir çalışma olacaktır.
  • kimsenin oyunu kolay kolay değiştirebileceğini sanmam ama denemekte fayda var.
  • size bir taktik tavsiyesi de ben vereyim o vakit. yıkarıdaki arkadaşın söylediği gibi kişiye yönelik konuşun ama ikna etmeye çalışmayın.

insanlar inka edilmeye çalışıldıklarını anladıklarında daha da sağlam bir korunmacı/korumacı fikre bürünürler.

aksine olmuş bitmiş havası yaratın ve bu olmuş bitmişliğin kendisine yarayacağını söyleyin.

mesela çiftçi bir akrabanızla konuşurken "hadi yine iyisin, maarrem kazanacak gibi, size de baya faydası olacak" diyip argümanlarınızı anlayacağı dilden anlatın.

mesela emekli bir akrabanızla konuşurken "valla bu maarrem de size yaradı, o emekli ikramiyeleri falan hep bunun fikriydi, başkan da olunca iyice rahat etceğniz (evet olursa-edersiniz değil, olunca-etceğniz, şartlı konuşmayın, oldu bittiye getirin) diyin.

sonra oturup nasıl size hak verdiklerini izleyin haha
  • neticeye +%3 ekleyebilecek potansiyelde eylem. dikkate değer.
  • gündemde tutulması ve 2 yukarıdaki entry'de sözü geçen yöntemlerin uygulanması gereken başlık.
  • bunu yaparken nasıl ikna edilir, nasıl konuya girilir, karşımızdaki kişinin beklentileri ne kadar farklı vb. durumları göz önünde bulundurmak gerekiyor.
    bayram a haber'den başka kaynağı olmayanları bilgilendirmek için büyük fırsat.
    bu işin yöntemini iyi bilen kişilerle ortak hareket edebilmemiz gerekiyor.
    ayrıca akrabalık ilişkisi riske girer diye korkanlar olabilir. fakat sırf aynı görüşte değiliz diye, benle ilişki bozmaya kalkacak akrabanın akrabalık ilişkisi zaten sahtedir. saygısızlık yapılmadığı sürece seçimlerden bahsetmek doğal bir durum.
  • bir adet akepeliyi anca videolarla ikna edebildim. "bunları görmedim ben tv'de" diyor. a haber izliyorsun, görmedin tabi... yine de mecliste chp'ye vermem diyor.
    meclis için vereceği o oy da iyi parti olarak evrildi.
    inşallah sözünü tutar.