şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir haftalık bir hayaldi.

  ankara valiliği ticaret il müdürlüğü tarafından 6585 sayılı kanunun 13. maddesine istinaden altın varak sevdalısı vali ercan topaca imzası ile avmlere 07.06.2018 tarihinde ramazan ve kurban bayramların ilk günü ve yılbaşında kapalı olacağı bildirilmiş...
  sonra her zamanki gibi işe yarayacak bişey yaptıkları için çark etmişler ve bugun kararın uygulanmasını avm yönetimlerine bırakmışlar. zaten avmde çalışmak zorunda olanlar köle olduğu için sıkıntı yok. siz kodomanlarla para babalarıyla avm sahipleriyle aranızı bozmayın yeter.

  bravo vali. sizin zihniyetinizin, inandığınız değerlerin yapıp yapabileceği zaten buydu şaşırtmadınız. yaşasın avmler.

  (bkz: kaypaklık)

  edit ya hu: şunlar da şurda dursun

  https://eksiup.com/f0f95b2f266
  https://eksiup.com/76479662648
  https://eksiup.com/dd0eb392482
 • bu ülkeyi yönetenler ne zaman insana değer vermiş, bayramın 1. günü avm çalışanları tatil yapacakmış peh. kutu kutu para saklayanların ülkesinde, para tüm kararları tek başına değiştiremeyecek öyle mi? işte ben buna gülerim.
 • ilk duyduğumda sevinmiştim şimdi de tatilin iptal edilmesine üzüldüm. zaten geç açılıyordu yarım günlük ciro, çalışanlarının akıl, ruh ve beden sağlıklarından önemli. tam bir kölelik sistemi...

  ilk gün avmlere koşanlar yüzünden bunlar. adamalar sabahtan gelipmsıra bekliyor bayram günü avmye girmek için. gitmeyin işte. ilk gün ciro yapmasınlar avmler.
  herkes ailesiyle olsun.
 • en önemli noktaya değinmek gerek. mağazalar, restoranlar bayramın ilk günü kapalı diye izinleri o güne verdiler. son 1 gün kala iptal edilen bu karar, güya avm çalışanları bayram izni yapsın diye alınmışken, şimdi izinsiz çalışmak zorunda kalıyor. hem izin kullanamayacaklar hem bayram çalışacaklar. en başında izin kararı çıkmasa çalışanlar en azından haftaiçi izin kullanabileceklerdi.

  bu kazın ilk ayağı, ikinci ayağı ise yine izin kullanamayan personele alelcale sırf fazla mesai vermemek için, en yoğun gün olan arefe gününe üçer beşer kişi olmak üzere izin yazıyor, elde kalan bir avuç personel de arefenin tüm yoğunluğunu sırtına yükleyip çok daha yoğun geçecek bayrama giriyor.

  insana değer verirmiş gibi yapıp daha da mağdur etmek ancak bu zihniyetin ürünü olabilirdi ve hiç şaşırtmadı. dilimi ağdalayarak kullanmasam yukarda kurduğum cümlelerin yüzde doksanı küfür olurdu.
 • dini bayramlarda toptan kapanmalı... hizmet sektörü hakikaten kölelik...

  not: işverenim. evet bizim işyerinde öyle.