şükela:  tümü | bugün
 • ne kadar banal bir olay. kadın feminen duygularını kıllı, göbekli bir mahluk tarafından domine olmasına izin veriyor.

  tez taksimde eylem yapıla!

  büdüt: len manda edilmiş devletler gibi sizi sikene stockholm oluyorsunuz. el öpmek ne lan. bildiğin üstün olduğunu kabul ediyorsun. o ananın babanın elini öpmesi, keranede siktiği karıya karışmamasının sebebi ekonomik özgürlüğünün olmaması. tatlı... tatlı bişey arayan gelsin kadın anam baklava açtı yi.
 • bana göre tatlı bir gelenek. annem babamın elini öper, babanem dedemin elini öper bayramda. göstermelik harçlık falan verilir. hani ben ileride evlenirsem falan yapacağım bir şey değil ama tatlı yine de ne bileyim.
 • her bayramda annemin de gerçekleştirdiği eylem. ardından da babam, annemin elini öper.önce babam, anneme; sonra da annem, babama harçlık verir. "sağ cebinden alıp sol cebe koymak" deyimini bize uygulamalı gösterir babam.
 • yine birilerinin zoruna gitmiş olan gelenektir. erkek kadının elini öpse '' oo centilmen'' falan denilir ama, sırf adettendir diye, bir şekilde bayram seyran dinle örtüşüyor diye milletin zoruna gitmiş, vallahi hayret. ne oluyor yani öpünce ? feminizm damarları kabaranları anlamıyorum da, bir de öğğ kaka iğrenç bana manal diyenler var ortalıkta atılmış, onları daha bir anlamıyorum.

  o geleneğimiz pis, at, bu geleneğimiz kaka, beriki banal diye diye özümüzden uzaklaştık gidiyoruz zaten. '' oğluum, avrupa'da paskalya'da kadınlar sembolik olarak kocalarının ellerini öpüyorlarmış'' desek, oo harika nefis olurdu.

  kadın erkeğin elini sembolik olarak öper, çünkü o evi koruyan odur. sen nereni yırtarsan yırt, o evin direği erkektir. bana laga luga yapmasın kimse. ha, boş beleş, karısının kızının elindeki parayı alıp yiyen, kendi kahvede, orada burada göt yayan tiplerden bahsetmiyorum elbette. nezih, doğru düzgün ilerleyen ilişkilerden bahsediyorum. öyle adama anca uçan tekme atılır, eli meli öpülmez o ayrı tabi.
 • buyuklerin elleri opulur. sosyal statu olarak kadinin kocasinin elini opmesi direk 'sen benden buyuksun bey' anlamina gelir. halbuki evlilik en azindan statu olarak esitlik uzerine kurulmalidir.

  tabii ki 'erkek > kadin' anlayisinin cok normal oldugu eski zamanlar icin gayet normal bir davranistir. ancak bugun 'gelenek' bile diye devam ettirilmesi kabul edilmemelidir.

  o zaman 'gelenek' diye erkek kadini dovsun, yok gelenektir diye kadin evde otursun disari cikmasin. ne lan bu.
 • (bkz: bdsm)
 • beynini örümcek ağları kaplamış koca tarafından saygı gösterisi olarak algılanan davranış.

  hayır el öpmek zaten büyüğün küçüğe dayattığı bir ego tatmin etme yöntemiyken, bir kadının kocasının elini öpüp alnına koyması da neyin saçmalığı? özellikle el öptürmeye meraklı insanlardan bahsediyorum, hani şu otomatik modda hemen elini öptürmek için uzatanlardan. neyi dayatıyosun lan sen bana o geri kafanla? yaşlısın diye senin o pis elini öpmek zorunda mıyım? sokarım senin bayramına da, geleneğine de, göreneğine de...

  ayrıca sözlükteki gelenekçi görenekçi geçinen yaşlı tayfa da bilmeli ki o eski bayramlar hiç gelmeyecek, çünkü yeni nesil sizin sikko adetlerinizi hiç sevmedi ve sevmeyecek. bunlar son bayramlarınız doya doya el öptürün yani ona göre. ahahaha.

  tamam, evet, isteyen istediğini yapar, isteyen istediğinin elini öper, kişisel bir karar. aynı şekilde saygı duymak zorunda değilim bu da kişisel bir karar.
 • gayet şirin bir gelenek. öyle geleneklerle alakası olmayan birisiyimdir ama bu geleneği seviyorum. ama birgün evlenirsem karıma bunu yapması için baskı yapmam.
 • saçmalık, en hasından.

  zamanın ötesinden gelen edit: türk erkeği kadar yobaz başka bir varlık olamaz.

  ispiyonlandıktan sonra gelen edit: bunun nesi götümüze girebilir, anlamadım doğrusu.
 • genç neslin seksen kuşagı ve sonrasındaki bayanların pek uygulamadıgı bir öpme, harçlıktan mahrum kalıyorlar o ayri bi magduriyet.