şükela:  tümü | bugün
 • istanbul kavacık'ta bulunan ve şu ana kadar hayatımda yediğim en lezzetli döneri yapan mekandır.
  odun ateşinde pişen lezzetli dönerin yanında tandırda yapılan incecik lavaş getiriyorlar.
  bununla birlikte ufak bir salata ve patates kızartmasını da yanında ikram ediyorlar.
  fakat patates kızartmasına dikkat edin. sadece bu patates kızartması için bile gidilir buraya.
  dönerin ardından da üstüne fındık rendelenmiş fırın sütlaç sipariş etmelisiniz. fırın sütlaç az şekerli, tam olması gerektiği gibi.

  gerçekten ben hayatımda bu kadar güzel döner yemedim. yaklaşık 2 senedir gidiyorum. gittiğim her defasında memnun ayrıldım. servis yapanlar da gayet güler yüzlü.

  maltepe'deki ali ustada da döner yemiş birisi olarak açıkça iddia ediyorum ki, bayramoğlu'nun döneri şu an istanbul'da yapılan en güzel döner.

  yeri tam olarak, kavacık meydandan rüzgarlı bahçe istikametine giderken, garanti bankasının tam karşısındadır.

  1,5 porsiyon döner, kola ve sütlaça toplam 22-tl verirsiniz.
 • 5 yıldır istanbul'da yaşayan bir ankaralı olarak, istanbul'da adam gibi döner yediğim tek yer.
  eti çok lezzetli, odun ateşinde pişiriyorlar, dükkanlarında hemen o anda yaptıkları lavaşları masanıza getiriyorlar.
  ve diğer entrylerde de belirtildiği üzere hazır dondurulmuş patates değil, adam gibi gerçek patates kızartması geliyor masanıza.
  servisi çok hızlı. yavaş olan tek şey hesabın gelmesi ve de dört işlemle arası pek iyi olmayan çalışanlarından dolayı hesabı kasada ödeme süreci...
  1 porsiyon döner 12 tl.
  pilav üstü döneri öneririm. dönerin yağı pilava karışınca daha da bir güzel oluyor...
 • sadece doneri guzel degil ayrica, lavaşı da pamuk gibi puf puf birsey.
 • mükemmel döneri olan, pilavı da oldukça iyi olan mekan. ayrıca hiç boş görmedim bu mekanı. günün her saatinde dolu olsa gerek.
 • döneri çok güzel olan, fiyat performans olarak muhteşem bir çizgi tutturan dönerci.2. köprü aracılığı ile anadoluya ya da avrupaya geçiyorsanız ve karnınız acıktı ise mutlaka uğrayın.geçen hafta gittiğimde masada yenilenler 3 porsiyon döner+2 küçük kase salata+3 küçük tabak patates kızartması+2 kutu kola+1 ayran+1 sütlaç +5 çay ve sıcacık gelen lavaşlar.hepsi toplam 50 tl tuttu(döner+içecek+tatlı dışındakiler ikram)
 • hayatimda yedigim en guzel doner buraya aittir. sunumlari da oldukca ilginc, eger pilav ustu ya da durum siparis etmediyseniz, lavas ustu doner geliyor, bildigin taze pismis lavas uzerine rastgele atilan ince ince kesilmis
  doner parcalari.leziz.patates kizartmalarindan bahsetmiyorum bile, zaten mekanin donerini golgede birakacak sekilde bahsedilmis buralarda.
 • iskender döner yemek için gidip, iskender yapmadıklarını öğrendikten sonra bi tarafıma baka baka döndüğüm dönerci.

  yaşadığım hayalkırıklığını anlatabilmem için; 12 saat aç kalıp, ağzınızın suları akarak-el ve ayak titremesi eşliğinde yemeyi hayal ettiğiniz şeyi o an yiyemeyeceğinizi ve yerine aslında hiç sevmediğiniz bir şey (pilavüstü döner yemek için şurdan şuraya gitmem) yemeniz gerektiğini öğrendiğiniz anı, daha önce yaşamış olmanız gerekiyor.. kalkıp bostancı'dan kavacık'a gitmişim, açlıktan elim ayağım birbirine dolanmış, ağzımın suyunu zor zaptediyorum derken garson diyor ki; 'maalesef iskender dönerimiz yok'. kafamı duvardan duvara vurmak suretiyle parçalamak istediğim an.

  yalnız, isminin hikmet olduğunu öğrendiğim garson arkadaşın hakkını teslim etmezsem vicdan azabı çekerim. adam, yaşadığım hayalkırıklığını görünce; ordan hiçbir şey yemeden ayrılmayayım diye o yoğunlukları arasında 8 takla atarak, zorla döner yedirtti bana. onun yerinde başkası olsa umrunda olmaz, gider diğer müşterilerle ilgilenir. adam iki saat dönerlerinin lezzetini ve denersem pişman olmayacağımı anlattı ve ben döneri yerken de iki de bir gelip 'nasıl? beğendiniz değil mi? başka bir şeye ihtiyacınız var mı?' diye sordu. bayramoğlu döner'de, daha önce hiçbir restoranda görmediğim kadar ilgi ve alaka gördüm kısacası.

  son olarak; 'işletme sahibi, hikmet'in kıymetini bilsin, iskender döner severleri üzmesin' der, tüm seray sever'lere selam ederim.
 • bana göre istanbulda döner konusunda uzak ara önde mekandır. yanlış hatırlamıyorsam kişi başı 20tl civarı bi paraya karnınızı doyurmanız mümkün. afiyet olsun.
 • kavacık civarında döner yemek için en iyi mekandır. fakat istanbul'un en iyisi değildir.

  daha iyisi için (bkz: dönerci ali usta)
 • eti de güzeldir,
  patatesi de güzeldir,
  gözünüzün önünde yaptıkları lavaş da güzeldir!
  hele hesapları en güzelidir... 3 kişi, dönerine, ayranına, patatesine, çayına ve tatlsısına (fırında sütlaç) 50 tl öder çıkarsınız. zaten çay-patates-ekmek ikramdır.

  güzel olmayan tek şeyi bazen kalabalık sebebiyle oluşan yavaş servis ve tatlı istediğinizde gelen havuç dilimi. o baklavayı satmasalar daha güzel olur!