şükela:  tümü | bugün
 • zenginlerin başarısızlık hikayelerini anlatan kitapmış da bu adamlar hala çok zengin lan. kimi yiyorsunuz?

  yazar özlem gürses

  bazı zenginler;
  cem yılmaz
  arda turan
  mustafa denizli
 • soyadında doğan ve boyner olan hanım kızımızın katkı verdiği kitap.

  başarısızlığını ailesinin yalısında -belki kendinde de vardır bir tane- boğaza bakarak anlatmış olması muhtemel.
 • hayatın diger alanlarındaki basarısızlıklar sonucunda da kullanılabilecek bir teselli ifadesi.
 • özlem gürses'in ultra zengin insanların, hayatlarındaki ufak başarısızlıklarına, anılarına yer verdiği kitabı. kitapta yer alan kişilerle röportaj şeklinde işlenmiş konular. gazete eki okur gibi, kolayca okunup bitiyor.
  kitapta işlenen insanlardan cem yılmaz, arda turan ve mustafa denizli doğuştan allah vergisi yeteneğe sahip kişiler. bu kişilerin dışındakiler de zaten atadan dededen zengin insanlar. yani 100milyon lirası olan adamın 1 milyon para batırması çok da başarısızlık hikayesi değil gibi. bazen olmaz'da bana banker kastelli'yi anlat, ozan orhon'u anlat, kenan şeranoğlu'nu anlat. olay bi anlam kazansın.
 • olmamis kitaptir. hayir yani ben niye aldim bu kitabi onu da bilmiyorum. cem yilmazi sevdigimden sanirim.. hafta sonu roportajlari tadinda bir kitap. ne olmamis bu insanlarin hayatinda arkadasim? misal cem yilmaz muzisyen olamamis. adam pek cok sey basarmis ama muzisyen olamamis buna deginiyor onunla ilgili bolum. daha ne basarsin?

  sonra muhtar kent.. ilk basarisizligi; universitede istemedigi bolumu degistirmis. babasi da desteklemis. 6 ay kaybetmis ama istedigi bolumu okumus.. cesarettir bu basaridir. neresi basarisizlik..

  son derece gereksiz bir kitap olmus. basarisizlik hikayeleri filan yok ya da ben anlamadim. sahilde guneslenirken okunabilir. keyifli mi evet keyifli kitap ama mantigi yok. bildigin dumduz roportaj.
 • kitap röportaj şeklinde bir düzenlemeye sahip, fakat içinde başarısızlık hikayesi göremedim ben. örneğin; cem yılmaz'ın başarısızlık hikayesi neymiş? cem yılmaz piyano derslerine gidiyormuş, tırnaklarını yediğini gören hocasının ona söylediği sözler üzerine bir daha derse gitmemiş. ama bir gün phil collins'in 'another day in paradise' klibinde de tırnaklarının yenmiş olduğunu görmüş falan filan.

  ya bu nasıl bir başarısızlık hikayesi, diğer röportaj yapılan ünlüler de buna keza.

  ortada başarısızlık falan yok arkadaşlar, kendimizi kandırmayalım, röportaj yapılan insanların hepsi öyle ya da böyle bir yere gelmiş insanlar.
 • cem yılmaz hayranı olduğum için aldım ben bu kitabı...yazar bile farkında cem yılmaz için alanlar çok olacaktır kitabı..o yüzden onunla başlamış...e okumuşken diğerlerini de okuyosunuz zaten...ama başarısızlık hikayeleri değil yani okuduklarım...
 • zeynep bodur okyay ve cem boyner'in röportajları hariç pek keyif almadığım röportaj derlemesi.

  zeynep hanım'ın hikayesinde kendi ile ilgili kısımlardan ziyade şirketi ve bayileri yönetme kısmı çok hoşuma gitti.

  cem boyner ise iş hayatı yerine siyasi kariyerini anlattığı için ilgi çekiciydi. gerçi iddia ettikleri ile gerçek arasında o zamanı yaşayan ve partisinde görev almış başka insanlardan dinlediğimde, işlerin hiç anlattığı gibi olmadığını gördüm. yine de yaşadıklarını anlatış tarzı güzel.