şükela:  tümü | bugün
  • zenginlerin başarısızlık hikayelerini anlatan kitapmış da bu adamlar hala çok zengin lan. kimi yiyorsunuz?

yazar özlem gürses

bazı zenginler;
    cem yılmaz
    arda turan
    mustafa denizli
  • hayatın diger alanlarındaki basarısızlıklar sonucunda da kullanılabilecek bir teselli ifadesi.
  • özlem gürses'in ultra zengin insanların, hayatlarındaki ufak başarısızlıklarına, anılarına yer verdiği kitabı. kitapta yer alan kişilerle röportaj şeklinde işlenmiş konular. gazete eki okur gibi, kolayca okunup bitiyor.
    kitapta işlenen insanlardan cem yılmaz, arda turan ve mustafa denizli doğuştan allah vergisi yeteneğe sahip kişiler. bu kişilerin dışındakiler de zaten atadan dededen zengin insanlar. yani 100milyon lirası olan adamın 1 milyon para batırması çok da başarısızlık hikayesi değil gibi. bazen olmaz'da bana banker kastelli'yi anlat, ozan orhon'u anlat, kenan şeranoğlu'nu anlat. olay bi anlam kazansın.
  • olmamis kitaptir. hayir yani ben niye aldim bu kitabi onu da bilmiyorum. cem yilmazi sevdigimden sanirim.. hafta sonu roportajlari tadinda bir kitap. ne olmamis bu insanlarin hayatinda arkadasim? misal cem yilmaz muzisyen olamamis. adam pek cok sey basarmis ama muzisyen olamamis buna deginiyor onunla ilgili bolum. daha ne basarsin?

sonra muhtar kent.. ilk basarisizligi; universitede istemedigi bolumu degistirmis. babasi da desteklemis. 6 ay kaybetmis ama istedigi bolumu okumus.. cesarettir bu basaridir. neresi basarisizlik..

son derece gereksiz bir kitap olmus. basarisizlik hikayeleri filan yok ya da ben anlamadim. sahilde guneslenirken okunabilir. keyifli mi evet keyifli kitap ama mantigi yok. bildigin dumduz roportaj.