şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: #18927024)
  • 32 yaşında iken bendenize erken menapoza girme teşhisi koyan doktorun, 4 ay sonra hamileliğimi izleyen bir doktor haline dönüşmesine benzer durum. bana normal doğum filan tavsiye etti filan.
    ben de ona mesleği bırakmasını.
    git kokoreç sat amk hıyarı.
  • bazı doktorların yanlış teşhis koyarak bir hastanın adres değiştirmesine neden olmalarına bir tık kala olan durum. otorite kabul edilen, bir üniversite hastanesinin bölüm başkanlığını yapmış ''koskoca'' profesörün, rektal kanaması olan bir hastaya adam gibi kolonoskopi uygulayamaması sonucunda koyduğu hemoroid tanısı gibi. ve yedi ay sonra tekrar lütufta bulunarak tekrarladığında aslında o kişide '' kalın bağırsak kanseri'' rahatsızlığının olduğunun ortaya çıkması gibi. tabi tümörün cinsi''adenokarsinom'' ve ''metastatik '' özellikte. son.
  • çok doğrudur.

internete semptomlarını yazan herkes kendine teşhis koyabiliyor zaten ilerde doktorluk ölü meslek olucak diye duydum ben. hem doktorlar da çok çirkin ve şişmanlar keşke ölseler.
  • doktor yazarların ( ya da doktor adayı yazarların) en latince ve en tıpça terimlerle; olmadığı yönünde savunacağı başlık.
    hee amk hepiniz birer süper kahramansınız !!
    edit: volkan konak cerrahpaşa
  • ilk olarak şuna bi bakmak lazım.
    (#45291300)
  • kendilerine hicbir halel getirmez sümme haşa! çünkü onlar tıp okudular ve bu onları kusursuz yapıyor. bu yüzden hiçbiri gelip burada 'her meslek sahibi gibi biz de hata yapabiliyoruz' demez, diyemez. doktor egosu zarar görür çünkü. tanrı kompleksine halel geliverir.

bu sebepten sevgili hastalar lütfen yanlis teşhisten şikayet etmeyiniz. yanlis teşhisten geberecek de olsanız 'canin sağ olsun beyim vardır bir bildigin' diyeceksiniz. canımızı kurtariyorlar o yüzden bize her türlü muameleyi yapmaya arada bir üçümüzü besimizi öldürmeye hakları var.
  • idiyopatik diye bir sıfata gerek duyulmasının başlıca sebebi.

.