şükela:  tümü | bugün
  • götünden bal akmak
  • son zamanlarda zombileşmiş ve karamsar biçimde sadece iş güç düşünüyorum farkında olmadan. her alternatifi farklı kötü sonla biten bir dizi kâbus gibi. çok yükleniyorum kendime ama elimde değil. bugün uyandığımda burnum epey bir kanadı. en son ne zaman oldu hatırlamıyorum bile.

zor zamanlarda işletmesini ayakta tutmaya çalışanlar daha iyi anlar bu ruh halini. filan falan neyse işte sözün özü, çok öykündüğüm insanlardır.
  • genelde rahat ,kasmayan,olsa da olur olmada da olur modunda yaşayanların karşılaştığı durum.

rast gitmese de çok bir şey değişmediğinden ,sanki her işi rast gidiyormuş gibi bir görüntü de oluyor tabi.
  • bu her işi rast gidenlerin mutlu, sağlıklı , daha bir insancıl olması gerektiğini düşünürüm. çünkü şanslı bir insan olarak dünyaya gelmiştir, şükretmesi gerekir her an. ve çevresindeki insanlara da daha bir yardımsever , alçakgönüllü , pozitif davranışlarda bulunmasını beklersin.

ama bakıyorum çevreme , bu tarzdaki "bu dünyada işi iş" kişilerin bile içi hala kötülük , hamaset, umursamazlık ve kibir dolu. çok anlamsız geliyor bana , kafam almıyor sebebini.