• havaların ısınmasıyla her zamankinden daha fazla aklımıza gelmeye başlayan durum.

bazı kızlar çok güzel lan. bakıyorsun ve "adaletini sikeyim dünya" demekten başka bir şey yapamıyorsun. yani kız o kadar güzel ki o kızla duygusal bir şey yaşayabilmen mümkün değil. bak cinsel kelimesini unuttum bile hiç oraya girmiyorum.

o kadar güzel o kadar albenili ki arkadaş bile olamazsın. "naber oldboy nası gidiyo?" dese "gudaftırnun tiçır" derim muhtemelen. çünkü beynime oksijen gitmez o sırada, cool davranmayı geçtim, insan olamam, olamayız, olamıyoruz da.

toplu taşımada karşılaşıyorum bazen. diyorum ki içimden seni toplu taşımaya bindiren herkesin hayatını sikeyim böyle melek melake bir kızın ne işi var amk metrobüsünde? nerde bu ülkenin zengin erkekleri? seni bu kadar güzel yaratıp da ulaşımını devlete bırakan ebeveynlerini de ayrıca takdir ediyorum. tam o sırada yanımda oturan koltuk altları sırılsıklam olmuş, gözeneklerinden buram buram ter fışkıran adamı gösterip "aha bu biner metrobüse dolmuşa, bak bu! görüyosun di mi? peki sen buna benziyor musun? benzemiyorsun, in o zaman hemen aşağı! diye kızasım geliyor.

bi de böyle kızlar ne giyse, ne yapsa yakışıyor. bakıyorsun bileğinde birbirine benzemeyen çakıl taşlarından yapılma bi bileklik var. normalde tezgahta falan görsen "ehehe mehehe buna para veren enayiler de var ya" dersin mesela. ama çok güzel bir kızın bileğinde görünce "oha amk nerden bulular böyle orijinal şeyleri, ne kadar da otantik bir hava katmış, zaten çok güzel.." diyorsun.

merak ediyorum ben. nereden geldiğini, nereye gittiğini merak ediyorum. acaba lisede de böyle miydi? ofiste herkes yazıyor mu? onu bile beğenmeyecek kadar daşaklı adamlar var mı? sonra vapur yanaşıyor kadıköy'e. çok güzel lan diyorum kendime, bazı kızlar çok güzel.
  • dunyanin en naif isyani.
  • bir arkadaşımın güzel kız gördüğünde mütemadiyen kurduğu şu cümleyi anımsattı:
    -çok iyiler var abi!
  • izmir'de mithatpaşa caddesi üzerinde karataş lisesi'nin karşısında bir duvara da yazılmış olan cümle. yıllar sonra buraya da geldi demek ki.
  • istanbul'a gelip, istiklali ilk defa gezerken farkettiğim, bir duvar yazısı.
  • cihangirde taktaki yokuşundaki yeşil "bazı kızlar çok güzel" yazısının üstüne biri acımasızca, gerçeği siyahla yazmış: o kızlar evlendi hacı.
  • tunali'da gezen kizlarin bazilari.
    otobuse binen kizlarin bazilari.
    sigara icen kizlarin bazilari.
    tip hekimi olan kizlarin bazilari.
    sinirli olan kizlarin bazilari.
    konuskan olan kizlarin bazilari.
    iyi opusen kizlarin bazilari.
    kultursuz kizlarin bazilari.
    mini etek giyen kizlarin bazilari.
    gozleri iri olan kizlarin bazilari.
    topuklu ayakkabi giyen kizlarin bazilari.
    araba surebilen kizlarin bazilari.
    gunes gozlugu takan kizlarin bazilari.
    uzun bacakli kizlarin bazilari.
    uzun boyunlu kizlarin bazilari.
    trip yapmayan kizlarin bazilari.
    mac izleyen kizlarin bazilari.
    facebook'u olmayan kizlarin bazilari.
    kedi sevmeyen kizlarin bazilari.
    dizi izlemeyen kizlarin bazilari.
    birakip giden kizlarin bazilari.
    takintisiz kizlarin bazilari.
    aglayan kizlarin bazilari.
    cani istemeyince telefonuna bakmayan kizlarin bazilari.
    cay seven kizlarin bazilari.
    raki tokusturan kizlarin bazilari.
    bugun dogum gunu olan kizlarin bazilari.
    makyaj yapmayan kizlarin bazilari.
    saci hacimli kizlarin bazilari.
    sol elinde alyans olan kizlarin bazilari.
    kemerli burnu olan kizlarin bazilari.
    beyaz tenli kizlarin bazilari.
    askili giyen kizlarin bazilari.
    ogle yemeginde salata yiyen kizlarin bazilari.
    kivircik sacli kizlarin bazilari.
    renkli gozlu kizlarin bazilari.
    ince parmakli kizlarin bazilari.

hepsi ve ayni zamanda hepsinin tersi. kategori olustursan bile basarasiz oluyorsun o yuzden bazi kizlar diye genelleyen dusunur cok dogru dusunmus. kutlarim. kisa ve acisiz, bazi kizlar cok guzel.
  • istanbul'daki en hakikatli ve içten duvar yazılarındandır. her gördüğümde hak veririm.
  • bir gün ansızın bi yerde karşımıza çıkan yazı. basit ve çok derin .

o an bize sanki, hep içimizde bizle yaşayan bir kelime , -ulan canım bi şey istiyor ama ne böyle bilmiyorum- derken karşımıza çıkan,- buymuş lan -dediğimiz şey gibi anlamlı geldi.

anlamını yitirmesini bekliyoruz.
hesabın var mı? giriş yap