şükela:  tümü | bugün
 • sözlükte yıllardır kullanılan, ancak son birkaç ayda çok sıklıkta karşıma çıkan özne. adamın teki geliyor, bir entry karalıyor, sonra peşine gelen "bazı orospu çocukları" öznesiyle beraber önce adamın entrysine bok atıyor sonradan birebir karşıtı olan kendi entrysini yazıyor. ve bunlar olurken, formata sığınarak birilerine sövmek legal oluyor veya ben hatalıyım öyle biliyorum.
 • bir asker anısı....

  alay içtima olacak ve düşük rütbeli bölük komutanları bölükleri bir araya getirme gayretiyle yanıp tutuşmaktalar. her neyse bizim bölük komutanımız da bizleri sıraya dizmiştir. daha sonra tabur komutanı alay içtima alanına gelmiş ve bir konudan dolayı bizleri haberdar etmek istemiştir. bu yüzden x,y ve z bölüklerini bir araya toplamak istemiştir.

  şöyle ki sikiş başlamıştır.

  +x bölüğü sola çark marş.
  --(rap rap rap rap rap)....
  +z bölüğü sağa çark marş.
  --(rap rap rap rap)....
  +y bölüğü ileri marş.
  --(rap rap rap)....

  + evet aslanlarım, evet kaplanlarım. bu gün çok kötü bir haber aldım. bazı şerefsiz orospu çocukları bir arkadaşınızın evine gidip oğlun şöyle böyle demişler. subay olarak tanıtmışlar kendilerini ve para istemişler. bu bazı şerefsiz orospu çocukları insanların manevi duygularıyla oynamışlar. tabi bu bazı şerefsiz orospu çocuklarına desteklerini esirgemeyen burada sizin aranızda bulunan bazı şerefsiz orospu çocukları da yok değil hani. yoksa nereden bilecekler buradaki bir çocuğun ev adresini. arkadaşlar böyle şeyleri ailenizle paylaşın. sakın prim vermesinler. bu şerefsiz orospu çocukları sizin de bir gün kapınızı çalabilir.

  +x bölüğü geriye dön. sağa çark marş.
  --(rap rap rap rap rap)....
  +z bölüğü geriye dön. sola çark marş.
  --(rap rap rap rap)....
  +y bölüğü geriye dön. ileri marş.
  --(rap rap rap)....
 • şike olayları gündeme geldiğinden beri fenerbahçe, aykut kocaman, trabzonspor vb. başlıklarda her gün en az on kere kullanılan söz.
 • taycan'ın ilacıdır. taycan 17 yaşında ve arkadaşları ona "vay ibne vay" diyor. mesela taycan'ı şu hatayı yaparken göremezsiniz. sözlük kurallarını iyi bilir:

  berke

  15. ibnenin tekidir.
  (anıl, 25.08.2011 00:01)

  16. orospu çocuğu anıl'ın dediği gibi ibne değildir.
  (taycan, 25.08.2011 00:02)

  taycan ekşi'nin sarsılmaz adalet anlayışın farkında. ne yapıyor:

  berke

  15. ibnenin tekidir.
  (anıl, 25.08.2011 00:01)

  16. bazı orospu çocuklarının dediği gibi ibne değildir.
  (taycan, 25.08.2011 00:02)

  ekşi'ye yakışan usta yazar taycan, küçük bir klavye hamlesiyle çaylaklığın/uçuşun yanından bile geçmiyor. taycan'ı kutluyoruz.
 • genelde bu tamlama sinirlenildiğinde sakin bir ses tonuyla cümleye giriş için kullanılır. bazı zamanlarda da güzel başlayan bir cümlenin felaketi gibidir.
  ''..... fakat bazı orospu çocukları ..........'' gibi. güzel oluyor.
 • popüler bir iç mihrak türü olup, genellikle kemalist histerinin, arzu nesnesi olarak kullanılmaktadır.
 • ülkeden kaçıp, başına atom bombası yağdırılmasında alanıma düşen görevimi zevkle yerine getireceğim topluluk.değerlerine sahip değilsen istersen 10luk sistemi de sen kurmuş olan bi ara avrupanın amına bile koymuş olan topuluğun yarısı ol.sikimde değilsin lan.tekil gidiyorum çünkü topluluğun arasında farklı düşünen yok.vay amk.
  (bkz: i can't take it anymore)
 • kürtçülük ve islamcılık döngüsü etrafında sıkışmış kişilerdir.