şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ikiye on kala şarkısı.

  dilimin ucunda bir şeyler var aslında
  söylesem kızar mısın bilemedim
  korkmuyor değilim biraz bira lazım
  bilirsin işte, anlatması zor şeylerden
  yine zamanı karıştırdım doğru yerde olamadım
  galiba saatimi ileriye almamışım

  otobüsler kaçar yoksa duraklar yalnız kalır
  bazı şeyler vardır telefonda eksik anlatılır
  doğrusu biraz alındım ama sonra konuşalım.
  sen ve ben.. nasıl desem.. neyse…

  nasılın diye sorduğunda neler anlatasım var
  ama bunlar bilmek isteyeceğin şeyler değil
  yine de sıkılırsan ara ikincisinde açarım
  belki titrek gelir sesim ama alışırım
 • "yine de sıkılırsan ara, ikincisinde açarım
  belki titrek gelir sesim ama alışırım." der.
 • #şiirsokakta tadında bir şarkı ismi. sevdimm..
 • bazı şeyler insanların yüzüne söylenmelidir. ancak bu şekilde onların gerçekten ne hissettiğini anlayabilirsiniz.
 • dinlerken bana:

  "insanın anlatmak istediği şeyler olur anlatsan bir türlü anlatmasan başka türlü anlatmak istersin çünkü güvendiğin bildiğin insanın söyleyeceklerini duymaya ihtiyacın vardır ama bir yandan da çekinirsin artık konuşmaya belki uğraştığı şeyler vardır bana bahsetmediği onun da diyerek ve hissedersin aslında içten içe kendini yalnızlığa ittiğini ama elinden bir şey gelmez bu tür şarkılara sözlere denk gelirsin seni yeniden sen yapmayacaksa da bir süre rahatlarsın bilirsin seninle aynı şeyleri hissetmiş birileri var hangimiz zorluklar yaşamıyoruz ki kişisel almamalıyım diyip geçmeye çalışırsın ama o kadar dolarsın ki bazen sözlüğü bir ergen günlüğü haline getirip sadece 'telefonda o samimiyet olamıyor önemli konularda' demeyi planladığın bir başlığın ırzına böyle geçersin.."

  dedirten şarkıdır
 • gerçekten bu acizliği yaşamamış olan var mıdır? dilinizin ucuna gelir bazı sözler ama telefonda yanlış anlaşılma ihtimali yüksektir ya da sms kelimeleri yetersiz kalacaktır. bunun sebebi ortadadır, telefonda sessiz kalmak ya da sms atmamak bir kabalık ya da eksiklik olarak ifade bulacaktır karşı tarafta. oysa yüz yüze susmak oldukça etkilidir. gözlerinin içine bakarsın sessiz sessiz. bazen sessizlik bir özür yerine geçer, bazen büyük bir özlemi ifade eder, bazen büyük bir öfke ve çoğu zaman da büyük bir sevgi. çünkü yanında uzun süre sessiz kalabileceğin insan sayısı azdır.
 • sözleri muhteşem bir parça... daha dinlemiş değilim ama sözler çok başarılı ve hatta direk beni anlatmakta.
 • karar vermiştim, böyle uzun isimli şarkıları dinlemeyecektim peş peşe. olmadı. kalkıp paylaşamam da senle, utanırım, ayan beyan göğsümü gere gere yaşayacak bir şeyim kalmadı. ankara güzel bir şehir, ankara çok güzel bir şehir, ankara en güzel bir şehir, ve ben seni çok özledim. ve sen beni hiç merak etmiyorsun çünkü müstehak bana. bir ay olmuş konuşalı, ekim de sensiz geçmiş 7 yıldan sonra ben daha eylüle hayret ederken. evet, kavmim yanlış tufanlardan geçip duruyor ve ben gözlerine bakamıyorum bile. hep sonradan.

  ... zamanı karıştırdım / doğru yerde olamadım ...

  tanım: bir şarkı.
 • herkese bir insanı hatırlatabilecek bir şarkı.

  yıllardır her konuşmanın sonunda hala eksik kalınan insanı hatırlatır bu şarkı. son bir kez daha yüz yüze olunsa sanki her şey tamamlanacak. ama hiçbir zaman bu gerçekleşmiyor, her seferinde konuşacak binlerce konu kalıyor. sonra herkes bize bir şeyler demeye başlıyor ve geceleri fısıldamaları kafamızda dolanıp duruyor. halledemiyoruz. her şey, her zaman eksik kalıyor.