şükela:  tümü | bugün
  • bazı yazarların çaylakların herkes gibi istediği entryi favlamasına karşı gösterdikleri ukalalıktır. ekşi'de yeni yazar olmus biri degilim. çaylaklığımı bitireli 2 yıl oluyor. ve dikkatimi çekti de bazı yazarlar çaylakların herkes gibi canlarının istedikleri entryi favlamasini küçümseyici entryler girmiş. var böyle bazı yazarlar sözlükte kendisini bi şey sanan, böyle düşünen . her yazar favlanmak ister. adamlar ne güzel entryni favlamışlar. ne farkeder favlayanın çaylak olup olmadığı , çaylak olsa nolur yazar olsa nolur? çaylağınki de bir oy yazarınki de . ayrıca siz yazarlar da ''ben öyle kolay kolay favlamaam kolay kolay favlancak derecede bulmam entryi '' şeklindeki huyunuzu bırakın da siz de çaylaklar gibi favlayın. hiçkimse bir entryi '' öyle kolay kolay favlancak bir entry olarak değerendirmez'' ama siz hele, ''hiç değerlendirmezsiniz.'' bakıyorum mesela bi entryimi 10 kişi mi favlamış mesela, o 10 kişiden 1 yazar ya çıkıyo ya çıkmıyor. siz de yazarsınız diye bu kadar çok zor beğenirlik yapmayın. çaylakta da bir beyin var siz yazarlar da. yanlış anlaşılmasın, girdiğim entry i isterse hiç kimse favlamasın 0 fav olsun umrumda olmaz. ben sadece, yazarların çok zor favlamasına dikkat çektim.

not: "bakıyorum mesela bi entryimi 10 kişi mi favlamış mesela, o 10 kişiden 1 yazar ya çıkıyo ya çıkmıyor." şeklinde bir cümle geçti üstteki entrymde. yanlış anlaşılmasın, "bakıyorum mesela bi entryimi 10 kişi mi favlamış mesela, o 10 kişiden 1 yazar ya çıkıyo ya çıkmıyor." şeklindeki cümlemi çaylakları küçümsemek niyetiyle demedim. bu cümleyi kurmaktaki amacım yazarların çoğunun , gözlemlediğim kadariyla çaylakların aksine, "ben artik yazarim öyle kolay kolay favlamaam tavrinda kasması" 'nı vurgulamak için söylemiş bulunmaktayım.
  • aksine, favlayan her çaylağın entrylerini girip okuyorum. beğendiklerimi ben de favlıyorum. bilmiyorum, belki onaylanma süreçlerini hızlandıran bir algoritma vardır diye düşünüyorum, o yüzden.

ama bazı yazarların küçümsemesi tam bir saçmalık. (bkz: sadece çaylaklar favorileyince çok çok çok üzülmek) diye başlık açan bile var.
  • "ben artık çaylak değilim, öyle önüme gelen entryi favlamam" diye kasınan yazarların tepkisidir.

1,5 yıl bekledim yazar olmak için, neredeyse iki yıldır da yazarım. entry favlama konusundaki tavrım hiç değişmedi. bu yüzden entrymi favlayanların yazarlık durumu ile de hiç ilgilenmiyorum.

buna kadar dert edinen insanları da kıskanıyorum galiba yaa, gerçekten çok sorunsuz bir hayatları olmalı.
  • hayır durun en çok ben seviyorum çaylakları. en çok ben.
  • kıçımla güldüğüm yazar halleri.

ulan adam mesaj atamıyor, yetmiyor yorum yapamıyor, entry giriyor kimse görmüyor, o kadar işinin gücünün arasında kalkmış senin entryni okumuş yetmemiş beğendiğini belirtmek için fava atmış. belanı mı istiyorsun be arkadaş.

yazar yazar oldun da ne oldu ki? çok güvenmemek lazım çat diye uçarsın aklın şaşar.
  • olm ne bu ego tatmini? kim favlamış kim favlamamış yerine, kime ne faydalı bilgi sunarım? fikrimi nasıl daha güzel anlatırım? insanlara daha fazla ne katabilirim diye düşensenize. millet delirdi lan şu sosyal medyada yemin ederim.
  • her yazar caylaklik yolundan gecmistir, onlari kucumsemek aptallik ve aymazliktir. surekli okudugum bir suru caylak yazar var bir cogu aktif yazarlardan daha donanimli o yuzden sacmalamanin alemi yok. biz sizleri okuyoruz arkadaslar sacma sapan insanlara kulak asmayin en yakin zamanda cayaklik lanetinizin bitmesi dilegiyle.
  • yanlış olay. o favlar gün gelecek yazar favı olacak. he tabi yazar oldum artık şu favları sileyim diyen insanlar yoksa.
  • insan ayırma kafasıyla büyümüş sorunlu bireylerin takıntısıdır. bunlar normal hayatta da kılık kıyafete, sosyal statüye göre insan ayırırlar. takım elbiseli bir doktora "buyrun beyefendi ne emredersiniz" derken köylü giyimli bir çiftçiye "ne var dayı ne var ya iki dakika bekle!" diye hitap ederler. sonuç olarak 5 para etmezler.
  • normal bir hadise. çünkü genelde yan hesap açıp kendinizi favlıyorsunuz sığırlar. bunu anlamak için 3 üniversite bitirmeye gerek yok. yalnızsınız. ben şahsen yemiyorum, beni demoralize falan edemiyorsunuz yani.

not: genelleme değildir. çaylaklar istedikleri kadar fav yapabilirler. bu mesaj algı oyunu yapan art niyetlileredir.