şükela:  tümü | bugün soru sor
 • her yazar caylaklik yolundan gecmistir, onlari kucumsemek aptallik ve aymazliktir. surekli okudugum bir suru caylak yazar var bir cogu aktif yazarlardan daha donanimli o yuzden sacmalamanin alemi yok. biz sizleri okuyoruz arkadaslar sacma sapan insanlara kulak asmayin en yakin zamanda cayaklik lanetinizin bitmesi dilegiyle.
 • bazı yazarların çaylakların herkes gibi istediği entryi favlamasına karşı gösterdikleri ukalalıktır. ekşi'de yeni yazar olmus biri degilim. çaylaklığımı bitireli 2 yıl oluyor. ve dikkatimi çekti de bazı yazarlar çaylakların herkes gibi canlarının istedikleri entryi favlamasini küçümseyici entryler girmiş. var böyle bazı yazarlar sözlükte kendisini bi şey sanan, böyle düşünen . her yazar favlanmak ister. adamlar ne güzel entryni favlamışlar. ne farkeder favlayanın çaylak olup olmadığı , çaylak olsa nolur yazar olsa nolur? çaylağınki de bir oy yazarınki de . ayrıca siz yazarlar da ''ben öyle kolay kolay favlamaam kolay kolay favlancak derecede bulmam entryi '' şeklindeki huyunuzu bırakın da siz de çaylaklar gibi favlayın. hiçkimse bir entryi '' öyle kolay kolay favlancak bir entry olarak değerendirmez'' ama siz hele, ''hiç değerlendirmezsiniz.'' bakıyorum mesela bi entryimi 10 kişi mi favlamış mesela, o 10 kişiden 1 yazar ya çıkıyo ya çıkmıyor. siz de yazarsınız diye bu kadar çok zor beğenirlik yapmayın. çaylakta da bir beyin var siz yazarlar da. yanlış anlaşılmasın, girdiğim entry i isterse hiç kimse favlamasın 0 fav olsun umrumda olmaz. ben sadece, yazarların çok zor favlamasına dikkat çektim.

  not: "bakıyorum mesela bi entryimi 10 kişi mi favlamış mesela, o 10 kişiden 1 yazar ya çıkıyo ya çıkmıyor." şeklinde bir cümle geçti üstteki entrymde. yanlış anlaşılmasın, "bakıyorum mesela bi entryimi 10 kişi mi favlamış mesela, o 10 kişiden 1 yazar ya çıkıyo ya çıkmıyor." şeklindeki cümlemi çaylakları küçümsemek niyetiyle demedim. bu cümleyi kurmaktaki amacım yazarların çoğunun , gözlemlediğim kadariyla çaylakların aksine, "ben artik yazarim öyle kolay kolay favlamaam tavrinda kasması" 'nı vurgulamak için söylemiş bulunmaktayım.
 • aksine, favlayan her çaylağın entrylerini girip okuyorum. beğendiklerimi ben de favlıyorum. bilmiyorum, belki onaylanma süreçlerini hızlandıran bir algoritma vardır diye düşünüyorum, o yüzden.

  ama bazı yazarların küçümsemesi tam bir saçmalık. (bkz: sadece çaylaklar favorileyince çok çok çok üzülmek) diye başlık açan bile var.
 • normal bir hadise. çünkü genelde yan hesap açıp kendinizi favlıyorsunuz sığırlar. bunu anlamak için 3 üniversite bitirmeye gerek yok. yalnızsınız. ben şahsen yemiyorum, beni demoralize falan edemiyorsunuz yani.

  not: genelleme değildir. çaylaklar istedikleri kadar fav yapabilirler. bu mesaj algı oyunu yapan art niyetlileredir.
 • (bkz: entry nick uyumu)
  loverboy97 nicelik genç arkadaşımız, açtığı yan hesaplardan yaptığı favlamalar ciddiye alınmadığı için rahatsız.
 • olm ne bu ego tatmini? kim favlamış kim favlamamış yerine, kime ne faydalı bilgi sunarım? fikrimi nasıl daha güzel anlatırım? insanlara daha fazla ne katabilirim diye düşensenize. millet delirdi lan şu sosyal medyada yemin ederim.
 • hep yaptığım şey. çünkü sıralamada öne geçmek için beğenmeseler de beğenmeseler de favoriliyorlar. oylanmadığı halde çaylaklar tarafından favorilenen entry'lerim var benim. doğal olarak beğenilmek ya da olumsuz da olsa bir tepki görmek istiyoruz. eskiden fav yoktu ama mesela zöge vardı. zöge olan entry'lerim benim için gurur kaynağıydı mesela. en azından ciddiye alındığınızı gösteriyor bu çünkü. üç beş çaylak sıralamada öne geçsin diye kullanmıyordu entry'nizi.
 • son derece ayrimci, hastalikli bi davranistir.
 • açıkçası sırf sözlük sıralamasına katkısı olur diye önüne gelen entry favlayan biriyse hakkettigi durumdur. favladığı entrylerin kalitesi aynı zamanda çaylak olsun, yazar olsun kişinin de kalitesidir bir yerde.
 • yanlış olay. o favlar gün gelecek yazar favı olacak. he tabi yazar oldum artık şu favları sileyim diyen insanlar yoksa.