şükela:  tümü | bugün
  • tam adı blemish balm cream olan bir çeşit fondötendir, asyalı film yıldızları sayesinde şöhrete kavuşmuştur. amacı diğer fondötenler gibi yüze doğal bir pürüzsüzlük kazandırmaktır, şahsi fikrimce oldukça da başarılıdır, kızarıklığa karşı özellikle candır.
  • hassas olmayan ciltlerin de kullanırken dikkat etmeleri gereken ürün . ufak bir ihtimalle de olsa sivilce oluşumuna sebep olabilmektedir . spf 42 olması artı bir özellik sayılabilirken cildi bir parça da gerebilir . türkiye' de yeni yeni keşfedilmektedir .
  • kullanana kadar renkli nemlendirici'den ne farki ola ki diye düşünüp kücümsedigim ve bu yüzden de bu vakte kadar uzak durdugum kozmetik ürünü.

yaz aylari haric fondöten vazgecilmezimdir. pudra sevmem ve dedigim gibi renkli nemlendirici ve benzeri ürünleri de sacma bulur, kullanmam. ve fakat, ama lakin o kadar cok blogta bu bb creamler hakkinda methiye okudum ki, en sonunda kedi merakima yenik dü$üp teeee korelerden bir adet missha bb cream ismarladim. ve gördüm ki, millet övmekte hakliymi$ arkada$. zibilyon senedir kullandigim fondöteni bana rafa kaldirdi.

fondöten gibi firca, sünger vs ile sürmenize gerek yok, aman cizgi cizgi mi oldu, iyice yedirdim mi derdiniz de yok. ayy kiyafetime degip leke yapmasin derdi zaten yok. sürdükten sonra yüzünüz yumu$acik oluyor, hafif bir parlaklik da veriyor, kizarikliklari kapatiyor, daha farkli cilt problemleriniz varsa, kapaticiligi konusunda bir $ey diyemem. yani akne izlerini vs kapatacagini pek sanmiyorum. ve o kadar hafif ki, hic bir $ey sürmemi$siniz hissi veriyor, cildinizle bütünle$ip, eriyip gidiyor anlayacaginiz. bu nedenle yaz aylarinda da rahat kullanilabilecek bir ürün (bir de üstüne koruma faktörlü). dogal görünüm de bonusu. yani "yüzüme sadece krem sürüyorum" deseniz yalan söylememi$ olursunuz. bir rivayete göre cildi beyazlatma etkisi de varmi$ onu bilemicem, illa beyaz olayim diye bir derdim yok. ama i$te bu beyazlik da tek sorunu, eger esmerseniz cildinize uygun bb cream (en azindan koreli bb cream üreticilerinde) bulmak zor. ben misshanin en koyu tonu olan 23 nolu kremi aldim ki, acik bugday tenime tam uydu, yani bi ton daha esmer olsam siritabilir ve tenimden daha beyaz bir yüzle ortalarda dola$mama neden olabilirdi diye dü$ünüyorum. yok eger her cilde uyum saglama gibi bir özelligi varsa, bilemem.

bir cok kozmetik markasi gibi mac cosmetics de geri durmami$, onlar da bir bb cream cikarmi$ tabii (prep+prime bb beauty balm), tek bir ton ve ister bembeyaz ister en bi koyu esmer olun ten renginize uyum sagliyormu$, cok güzel kapatiyormu$, o da dogal görünüm sagliyormu$, parlaklik veriyormu$,mu$,mu$ kullanmadigim icin dogrulugunu teyit edemem. ama tabii fiyati da ona göre pahali. 50ml missha'yi ebay üzerinden yakla$ik 15dolara alabilirken, 30ml mac bb cream 30 dolar civari.
  • okuduğum ve duyduğum methiyelere dayanamayıp bugün bir şu anki yanık tenim için bir de normalde sahip olduğum bembeyaz tenim için aldığım krem. krem diyorum çünkü bayaa bayaa krem, hiç fondotenmiş gibi hissettirmiyor. normalde yazın sadece noktasal kapatıcı kullanan ve nemlendirici sürmeyi unutan bir insan olarak epey ekmeğini yiyeceğim gibi gözüküyor. ben garnierin bb creamini aldım ve epey memnun kaldım. üzerine hafif bir allık ve dudağıma parlatıcı sürüp çıkıyorum, dünyanın en hafif makyajı ve inanılmaz rahat ettim. tavsiye ediyorum. *
  • (bkz: #28953908)
  • fondöten gibi uğraştırmayan cici şey. watsons'daki pure beauty markalı olanını şiddetle tavsiye ederim. hem kapatıcılığı bile var. tabi bb krem çok fazla kusurlu ciltler için değil.
  • hay ben bunu bulanın aklını seveyim.
  • (bkz: #30558723)
  • çok amaçlı fondötenimsi krem.

bu bb cream'leri makyaj bazı olarak kullanan ve üstüne fondöten süren bir kitle var ve ben kendilerini asla anlayamayacağım.
  • (bkz: cc cream)