şükela:  tümü | bugün
  • www.bbc.co.uk/learningenglish adresinden erişilebilecek, ingilizcesini geliştirmek isteyenlere lower-intermediate, intermediate ve upper-intermediate seviyelerinde online kurslar sunan hayrat.

the open university işbirliğiyle geçtiğimiz günlerde başlattığı shakespeare'in hayatı, yaşadığı çağı ve dilini anlaya yardım edecek ve 20 bölümden oluşacak shakespeare speaks isimli yeni oluşumu merakla beklenen hazine.
  • yıllardır büyük bir keyifle kullandığım, neden ingilizcenin dünya dili olduğunu anlamama yardımcı olan ingilizce öğrenme hizmeti. adamlar böyle bir hizmeti yıllardır devlet eliyle ücretsiz olarak tüm dünyaya sunuyorlar.

kısa ve anlaşılır podcast'lerle hem ingilizce öğreniyor hem de genel kültürünüzü geliştiriyorsunuz. favori programım 6 minute english .

buradan resmi siteye ulaşabilirsiniz. arzu ederseniz bbc learning english hizmetini incelediğim yazımı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.
  • hakkında sadece iki entry girildiğini görünce şaşırdığım dev hizmettir. dört yıl önce gittiğim bir psikiyatr tavsiyesiyle kullanmaya başlamıştım ve halen kullanıyorum. psikiyatrın verdiği ilaçlardan ziyade bu önerisi gerçekten etkili oldu. dinleme becerinizin düzenli kullanımda ilerlediğini göreceksiniz. ben gördüm mesela. hem konuşma metinlerini pdf olarak indirme imkanınız da var. düşünün bbc bizim trt gibi bir devlet kurumu ve verdikleri muhteşem bir sosyal hizmet. keşke trt de türkçe'yi iyi kullanma ve yazma tarzında bir eğitim yayını yapsa. bunun yanında espresso english'i kullanıyorum. spotify'da podcasti de var.
  • bugün itibariyle daily talking’imi geliştirmek için podcastlerini dinlemeye başladığım, güzel bir arşivi de olan belli aralıklarla yeni bölümleri çıkan bbc programıdır. müzik dinleyeceğime toplu taşıma vb. yerlerde, boş anlarımda açıyorum.

başka tavsiye vb. küçük büyük demeden her türlü yardımı kabul ediyorum. izlemem gereken yolla ilgili bilgisi olup paylaşmak isteyene şimdiden saygı ve sevgilerimi iletiyorum.
  • android üzerinde kullanmaya başladığım oldukça faydalı bir ingilizce öğrenme programı
  • nice ingilizce sınavını geçmemi sağlayan, ingilizce dinleme konuşmamı iyileştiren kaynak. yılların eskimeyeni.