şükela:  tümü | bugün
 • 1989'da türkiye 2. bölüm
  ekşi duyuru'da görüp hoşuma gidendir. ayrıca bedri baykam'ın 1989 yılında "demokrasi uğruna islamcılığa varoluş alanı vermek demokrasi için bir tehdittir." demesi de şahane.
 • harika bir belgesel. bbc yine bize bizi öğretiyor. vallahi izleyince modum değişti. bu dönemin sonrasında 90 yıllardaki hızlı iletişim ve teknoloji artışı ile sokaktaki insan "en azından metropol hayatı içinde" bir miktar değişmiş. fakat kadınların sorunları, toplumun genelindeki yozluk, siyasal hayat, sansür, işçi hakları aynı çerçevede süründürüyor halen. ama şunu anladım ki toplum bu dönemin sonrasında yine de bireysel özgürlükler anlamında bir miktar ileriye gitmiş. sanırım 90'lar bizi epey kurtarmış, halen de o dönemin ekmeğini yiyor gibiyiz.

  1. bölüm'ün başlığı küçük emrah, başörtüsü eylemleri, 1 mayıs. hem siyasi hem de toplumsal noktalarda çok güzel ve değerli tespitler var.

  2. bölüm ise gırgır dergisi, gece kulübü şamdan, bedri baykam çerçevisende bütün sosyokültürel hayatı analiz ediyor. başlığı açan arkadaşın da belirttiği gibi bedri baykam kısmı tamamen şok edici.

  izleyiniz efenim;

  1. bölüm
  2. bölüm
 • bir de özal, inönü ve perinçek röportajı olan kısmı var. şöyle bi izleyince 1989'dan günümüze çok da bir şeyin değişmediği gerçeği canımı sıkıyor