• bugün bbc'nin mısra hanım'la yaptığı röportajı haberleştirdiği tweet'i görünce bir kez daha sinirlerim bozuldu. bu konunun suçlular cezasını buluncaya kadar tepede kalması gerektiğini düşünüyorum.

mısra hanım öyle güzel konuşuyor ki, kendisinin yanında yer almamak bu acıyı derinden hissedip, ona ortak olmamak elde değil. kendisinin de dediği gibi biraz da olsun artık "bana ne'ci" olmayın!

hiç bir siyasi parti ayrımı gözetmeksizin tüm devlete sesleniyoruz buradan; bu olayın peşini bırakmayın, bu olayı kapatmayın. gerçekten adaletin varlığını savunuyorsanuz, gerçekten biraz vicdanınız varsa ve bu ülkenin yönetim kadrosuna milletin inanmasını ve güvenmesini istiyorsanız; suçlular cezası çeksin, dosya kapanmasın ve hesap sorulsun!

bugün mısra hanım ve diğer 24 ailenin başına gelenler yarın hiç ummadığımız bir anda bizlerin de başına gelebilir.

işte bu yüzden,

sessiz kalma sözlük, gücünü göster. elimizden geleni yapalım!

edit:imla
  • roportajla ilgili yine bbc turkce'nin paylastigi videoyu asagidaki linkten izleyebilirsiniz:
    https://www.youtube.com/watch?v=n8_ku1jkmts
  • yine yürek dağlayan bir tweet ah be oğlum.
  • ''tren kazasından haberi olmayan insanlar vardı'' sözünün çok çarpıcı bir şekilde gerçekliği yansıttığı. insan hayatının ucuz olmasını bırak, kaybettiğiniz hayattan vatandaşlarınız haberdar bile değil.
  • ne ilk ne de son olcağına dair başka bir örnek (bkz: 22 temmuz 2004 hızlandırılmış tren kazası)

ve biraz daha içinize işlemesi adına kazaya adanmış bir şarkıyı da şöyle kenara bırakalım sakin - denek hayatım
  • inanılmaz bir sessiz çoğunluk var bu ülkede. aynı kurban bayramında yanında kesilen arkadaşına hiç tepki göstermeyen danalar gibiyiz. bize dokunmadıkça önümüzdeki samanı yemeye, boğazı kesilen arkadaşımıza tepkisiz şekilde bakmaya devam ediyoruz. ben kendimi ayırmıyorum bu çoğunluktan. hepimiz öyleyiz. ben de, siz de, bu kayıbı vermeden önce bu acılı anne de. ve daha henüz çocukları yaşayan ama ileride yine böyle bir katliam ile çocuklarını kaybedecek olan anneler de susuyor bu ülkede.

acılı anneyi twitterda da takip ediyorum. her mesajı bir yazılı çığlık. annemizin artık sadece bir isteği var. o da devletine güvenmek, insanlarına güvenmek. ama o devlet dediği şey haramiler, millet dediği de şark kurnazları değil. " gerçek devlet "ve" gerçek milletten" bahsediyor. o sesi hiç çıkmayan çoğunluktan bahsediyor. ama maalesef o çoğunluk hala mutlu hayatından. çünkü henüz bu trajediler denk gelmedi hayatlarına.
  • (bkz: up)
  • (bkz: up!)
  • (bkz: up oğlu up)
hesabın var mı? giriş yap