şükela:  tümü | bugün
  • bu cephede nedense oncesinde ne kadar akp'ye, rte'na saydiran adam varsa bulusuyor.

(bkz: ne istediniz de vermedik)
  • şimdi chp çıkıp biz de bu ittifaka katılıyoruz dese siyaset tam arap saçına döner. ben kılıçdaroğlu'nun yerinde olsam bunu denerdim. abdullah gül'ü aday yapma veya kılıçdaroğlu'nun adaylığından daha gerçekçi bir hamle olur.
  • alparslan türkeş'ten sonra muhsin yazıcıoğlu'nun da mezarında rövaşata atmasına vesile olan hareket.

sayın destici kimin yanında yer aldığına, o yanında yer aldığı kişilerin bir zamanlar yanında yer alanlara ve yol arkadaşlarına neler yaptığına, nasıl düşmanlarıyla 1 günde dost nasıl dostları ile 1 günde düşman olduğuna ve yine bu kişilerin zamanında söylediklerinden nasıl rahat çark edebildiklerine çok dikkat etmeli bence.

sonra su destisi su yolunda kırılınca iş işten geçmiş oluyor çünkü.

edit : başlığı açan arkadaş milliyetçi cephe toplanıyor, bunlar iktidara gelirse bize neler yapar demiş. valla kardeşim öncelikle o grupta bir tane bile milliyetçi isim yok, bakma sen hepsinin dışarıdan öyle göründüğüne, hdp bile bunlardan daha türk milliyetçisidir ben sana o kadarını söyleyeyim. ha gerçekten milliyetçi bir cenah iktidara gelirse de üzerinde yaşadığın bu topraklara ihanet etmiyorsan, yani vatan haini değilsen (öyle şimdiki gibi her hükümeti eleştirene yapıştırılan vatan haini damgasından bahsetmiyorum) sana hiçbir şey olmaz. merak etme, gerçekten milli olan milliyetçi olan bir iktidar devlete ihanet edilmedikçe bu vatanın hiçbir evladına zarar vermez, etnik kimliği ne olursa olsun.
  • solcuları çıldırtan açıklama.

her ne kadar oy potansiyeli düşük gibi görünse de, sağ kesimin hürmet duyduğu büyük birlik partisinin ak parti-mhp ittifakına katılması sağ oylarında kayıp olmayacağı anlamına gelir.

saadet partisi gibi mayası radikal islam ile yoğrulmuş bir partinin muhalefet safında yer alacağını açıklaması seçmenlerin bir bölümünü küstürebilir. erdoğan eski bir milli görüşçü ve siyasi manevraları iyi ayarlayabilen biri olarak saadet partisine küsen seçmenleri etrafında toplamayı bilecektir.

önümüzdeki seçimlerin iki aday üzerinden olacağı az çok netleşmişken meral akşener’in ittifak kurmayacağız açıklaması, abdullah gül’ün sahalara ineceği söylentileri erdoğan’ın zaferinin ilk adımları gibi duruyor. abdullah gül’den ölümüne nefret eden kesimin şu günlerde kendisini kurtarıcı olarak görmesi ayrı bir ironi ama bunu ekmeleddin ihsanoğlu ve mansur yavaş’da da görmüştük.

son beş yıllık süreç bize gösterdi ki sol kesim kendisinden ümidi kesmiş durumda.kendi içlerinden, kendileri gibi bir aday bulamayışı, adayların tamamının sağ ideolojiden oluşu öğrenilmişlik öaresizlik olsa gerek.
  • halkın seçim tiyatrosundan uyanması için ben olsam kk nın yerinde ben de bu koalisyona katılıyorum der hem kendi hem de sağ seçmeni şok ederdim. mutlak birlik derdim. evrenin denge üzerine yaratıldığını inkar ederdim. bundan sonra her şeyin en iyisini sadece seçtiğiniz tek kişi bilir onun üzerinde hiç bir yetkili tanımıyordum derdim.beğenmiyorsanız 5 sene sonra değiştirirsiniz derdim. 5 sene boyunca ülke üzerinde tek yetkili derdim. seçim dışında denetlenemez derdim.yargı da yürütme de yasama da onun emrinde olacak derdim. hayır insanların bunların önemini anlamaları için belki de kaybetmeleri gerekiyor, kk belki de sadece bunu uzatıyor direnerek.
  • biz yıllarca kimlere oy vermişiz, dedirten gelişmedir.
    milliyetçiliği ayaklar altına alıp çözüm sürecinde asker ölümlerini ört bas eden, işid'in 2 askerimizi diri diri yakmasına tek sözü olmayan, muhsin yazıcıoğlu'nun ölümünün ardından timsah gözyaşları döken bir hükümet lan bu!
    hafızanızı mı sildiler şerefinizi mi lan!
  • tayyip erdoğan'ın ülkedeki milliyetçi siyaseti bitirişinin başka bir adımı.

adam resmen sola vuracakken gidip sağa vurdu. partileri dümdüz etti. bu saatten sonra kanarya severler derneği kadar çapları kaldı hepsinin.

ayrıca ülkedeki türkçülük akımının an itibariyle ümmetçiliğe "boyun eğdiğini" görebiliriz. bakalım iyi parti buradan bir ivme alabilecek mi?