şükela:  tümü | bugün
  • ülkeye en çok zararı olan kurum olabilir.

"son dönemlerde en çok konuşulan konular arasında faizsiz bankacılık yer alıyor. bugün, bankacılık düzenleme ve denetleme kurumunun (bddk) bankalara gönderdiği bir bildiride, bankalardan elde edilen kredilerin kripto para birimlerine yatırılması veya bankacılık sisteminin dışına çıkarılmasının engellenmesi için azami hassasiyet gösterilmesi istendi."

kaynak
  • halkbank benim amcama yamuk yaptı ama çözüm sunamadın! özür dilersen sevinirim. adı ömer!
  • bugün itibariyle 7 bankaya ceza kesmiş ama bankaların isimlerini bulamadım bi türlü.
  • bankaların aktif rasyolarında esnemeye giderek ne yaptığını anlamadığım kurum. amacınız ne hakikaten o kadar ucuz kredi dağıldı tl verildi piyasaya şimdi niye kredi ve mevduatı yukarı çektiniz? bunların mantıklı bir açıklaması var mı acaba sözlük?
  • 1 hafta önce almış olduğu kararla ihtiyaç kredilerinin vadesini maksimum 36 ay olarak belirleyen kurum.

2020 ilk yarısında düşük faiz ve yüksek vadeden kesenin ağzı bol bol açıldı ve şimdi de dağıtacak para kalmadı tabi..
  • tüm hükümet baskılarına rağmen ülkedeki en gerekli kurumlardan biri. kurul başkanı atama usulü gelse de bankacılık sektörünün rekabetçi yapısını, yeni ürün ve hizmetlerin tüm bankalara yayılmasını ve ekonomik reflekslerin benzer ekonomideki ülkelere göre oldukça iyi olmasını dolaylı da olsa bu kuruma borçluyuz.
    sektördeki istihdamın hızla azalmasının önünde kalan tek engel de bu kurum ama eninde sonunda yüzbinlerce çalışanı olan sektör %50'den fazla personeli işten çıkaracak. bunun ülke ekonomisiyle de bir alakası yok tamamen teknolojik gelişmeler ile alakalı; okuma yazma bilmeyen çiftçi ayşe teyzelerin yerine 3 yaşında eline tablet almış çağan'lar geliyor ve şube giderleri gerçekten yüksek. değil bddk, tsk gelse bu değişimin önünde duramaz.
  • kendilerinin önunde saygiyla egiliyorum.
    adi lazim olmayan bir bankanin dosya masrafi altinda kesti parami sikayetimden 3 gun sonra bankaya pasa pasa odettiler. helal olsun.

hesabın var mı? giriş yap