şükela:  tümü | bugün
  • yazanın "bunu insan izleyecek, ya bu kadar gerçekçi işlemeyelim ya da bu konuya hiç girmeyelim" demediği diye hiç düşünmediği black mirror bölümü. bi kere izlemiş bulundum, bi daha da aklımdan çıkarsa ya da çıktı diyelim tez zamanda kabus olarak geri dönmezse neyim.
  • insanin kalbini midesine sokan acikli black mirror bolumu. ama memiskolarda tombisko degilmis diyemeyiz.. oobbaaa.
  • insanın midesine midesine yumruklar atan, oldukça sert black mirror bölümü. şahsen ben buradaki ablanın eşine olan bağlılığına - obsesif de olsa - büyük saygı duydum. the entire history of you'dan sonraki bölüm olması da oldukça ironik. sevgilinizle oturacaksınız, bu iki bölümü arka arkaya seyredeceksiniz. sonra gelsin mide ağrıları, buğulu gözler, sarılmalar...

arada minik minik giren müzikleri de oldukça etkileyici*, kısaca kesinlikle seyredilesi bir bölüm...
  • benim de bir ash'e ihtiyacım olduğunu fark ettiğim black mirror s02e01 bölümü.
    ash'i görünce bile nası sarılasım geldi arkadaş off unutmuştum lan ben. neyse iyiyim ben iyiyim
  • tipik black mirror bölümüdür. şu diyalog durumu özetlemektedir:

"sana odadan gitmeni söylediğimde gitmemen, benle tartışman gerekirdi. ash böyle yapardı. yani yaşasaydı sanırım böyle yapardı."

insanları görünümlerinden öte benimsediğimizi, gidenin beden değil akıl ve düşünceler olduğunu çok iyi anlatmıştır.
  • psikolojimi alt üst etmiş, en duygusal black mirror bölümü. favori bölümümdür.
  • alınan tat bakımından humans bu bölümün dizi hali desek çok saçmalamış olmayız.
  • black mirror 2. sezon 1.bölümü.

eğer gerçekten bu tarz şeyleri gözümüzle göreceğimiz günler gelirse, dünyanın insanlar için vermiş olduğu en büyük acı ölümün bile üstesinden gelinir. bu da bize insanlığımızı unutturur.

--- spoiler ---

izlediğim en duygusal black mirror bölümüydü. takıntılı bir şekilde ölmüş eşini taklit eden bir uygulama ile konuşan hatta yaşayan kadının sonunda yemeyen, uyumayan, insan olmayan ve 'o' olmayan; onun taklidinin ağlayıp yalvarınca, öldürmeye kıyamamasına üzüldüm. yine teknolojiye aşık, muhtaç ve onun kölesi olduğumuz/ olacağımızı göstermiş.

--- spoiler ---
  • (bkz: #55543100)