şükela:  tümü | bugün
  • hawkwind'in 1970 çıkışlı hawkwind adlı albümünde bulunan şarkı.

be yourself, see yourself
    i can see others like me
    try and find peace of mind
    i can't find peace of mind
    i can see others like me
  • fragments of freedomdan guzel bir morcheeba parcasi.

too much of a good thing
    has really burnt me out
    i'm sick of satisfaction
    and living in a drought

just be yourself
    anyway that you want to
    just be yourself
    anyway that you can
    just be yourself
    anyway that you want to, baby
    just be yourself
    anyway that you can

the center of attention
    is living on the edge
    the thirty of second floor
    i'm standing on a ledge

got to get this straight
    cos we're running too late

just be yourself
    just be yourself
    anyway that you can
    just be yourself
    anyway that you want to baby
    just be yourself
    anyway that you can

just be yourself
    just be yourself
    anyway that you can
    just be yourself
    just be yourself
    anyway that you can
    just be yourself
    anyway that you want to
    just be yourself
    anyway that you can
    just be yourself
    just be yourself
    anyway that you can
    just be yourself
    anyway, baby
    just be yourself
    anyway that you can
  • yepyeni audioslave single'i !!!!

su anda ikinci kez dinliyorum, gayet bayildim kendisine, like a stone tadinda ama ondan daha basarili kanimca. muhtesem bir albumun sinyalleri olabilir, veya ben yeni bir audioslave sarkisi dinlemenin etkisiyle sacmaliyor olabilirim. siz karar verin

edit: cevremdeki insanlarin benim yarim kadar bile heyecanlanmamalarindan dolayi anladim ki hiyarlik bendeymis. siz yine dinleyin, belki benden baska da deliren cikar.
  • (bkz: loop)
  • gavurların radio friendly dediği şarkılardan biri. morello'nun dediği doğru çıkacak ve yeni albüm ilkinden çok farklı bir yöne gidecek gibi görünüyor (bana öyle göründü en azından). chris abimizin sesini tekrar duymak ömre bedel, bunu da belirtmeden edemedim.
  • `chris cornell' in sesini yeniden duymak her zaman güzel bir deneyim oldu. her zaman güzel ve yeni, ama hep karakteri olan, özgün bir duygu verdi bize.
    badmotorfinger'da bir mind riot veya new damage
    superunknown'dan 4th of july veya fell on black days
    arada sunshower, eski bir soundgarden parçası like suicide'ın yeni yorumu
    solo albümü euphoria morning'de preaching the end of the world, follow my way, steel rain, when i'm down...
    audioslave ile kariyerini özetlercesine her döneminden izler barındıran like a stone, show me how to live, the last remaining lightgibi şarkılar

hepsini ilk duyulduğunda değişikti, ama her seferinde özgün, insanı içine çeken, chris cornell'in enigmatik sözlerini onu içine dönük, karamsar yorumundan dinledik. değişik ve garip bile gelse insana "bunda bir iş var" dedirten cinsten şeylerdi. zaten ilk dinleyişte hitap etmiyorsa mutlaka bir kaç dinleyişten sonra dinleyenin dibini düşürüyordu.

bu sefer "nekibu?" dedirtti be yourself. yeni bişey bulmak bir tarafa, özgün olmaktan, chris cornell karakteristiğinden uzak, sıradan bir şarkı, sıradan bir solo, sıradan... sıradan... sıradan...

albümün kalanının bu yönde olmaması umudunu taşıyorum. ilk audioslave albümünü dinlediğimden beri düşündüğüm "chris cornell audioslave'e girmek yerine mükemmel başladığı solo kariyerine devam etseydi" fikrimi perçinlemez umarım.
  • audioslave'in yeni , cok guzel parcası. sarkı ; red hot chili peppersın sounduna acayip benzer. heralde bu yuzden cok sevmisimdir.
  • francis lawrence tarafindan çekilmis pek bi leziz klibe sahip sarki..cochise'in klibine inat bol bol chris cornell'in yakin plan çekimi mevcut.
  • su anda nakaratinin god gave me everything'in nakaratiyla birebir ayni oldugunu farkettigim sarki, sadece bir nota daha kalin ve de vurusu degisik. ama kil olmadim degil hani.