• ingilizce, kumsal, plaj..
  • (bkz: beaches)
  • (bkz: the beach)
  • para ile girilen plajlarin* minderlisi
  • insanların birbirlerine daha rahat ve steril bir ortamda yavşamaları için kekoların ücret eleğiyle hattan düşürüldüğü minderli ortam.ismiyle,cismiyle sinir bozucu bi oluşum.biiiğç ne lan!hayır şimdiden 'sanki sen gitmedin pezeveng' denildiğini duyar gibiyim lakin olay benim gidip gitmemem değil.yoksa ben gittim tabi,havlumu o büyük minderlerin üstüne yaydım hatta benden önceki insanların vücut yağları ve susam yağları yok efendim cocoba hedeleriyle teması kesmek için akabinde de azcık bunalınca hoplaya zıplaya attım kendimi denize.sen misin atlayan!aman beni bi kınadılar,bi kınadılar ay ay olamaz böyle bişey.sanki monaco kraliyet limanında hanımefendiler,merdivenden girmedim ya denize,biletimi kestiler tabi benim,sığırım ya ben,bilmiyorum ya rahmi koç gibi denize girmeyi.cık cık.hayır su falan da sıçratmadım ötelere atladım halbuki ama işte biiiğç teyiz aaabi oha falan yaaaane.zaten formatı yakalayamamışım,şort mayo bi de eskiden gece dışarı çıkarken giydiğim fakat zamanla yeni alınan tişörtler nedeniylen hor gördüğüm ve denize giydiğim tişörtümle eksiğim orda,dövme de yok anasını satayım hala biiğç biiğç,ne biiiğçi daha;siktir git paşa paşa gir halk plajından biiğç senin neyine hıyar!ben yeni aldığım güneş gözlüğümle yeterli biiğç aksesuarını yakalarım sanıyodum.halbuki atı alan üsküdar dolaylarında.erkeklerde uzun uzun ucunda he-man in taktığı gibi büyük mahlukat dişi olan kolyeler,v yaka tişörtler ki bu bahsettiğim 'v' göbek deliğine kadar inmekte,kol da yine kalın metalik veya deri ama kolu kavrayan büyük saatler,ben de hala 90 ların başında her kızın örmeyi başarabildiği sikik iplik bileklik şeysi var yaa,ne kadar yakışıksız duruom biiiğçte artık siz düşünün.ondan sora saçlara cöleler serpilmiş,hiç denize girmeyecek gibi parfümler sıkılmış.elller de zaten cep telefonu,marlboro,arabanın anahtarı..benim elimde ne var?...top.vitrin olarak çok şekil durduğunu öne sürecek değilim,biiğç e ait olmadığımın da farkındayım ama artık oraya gelmişim arkadaşım,topumda var,oynarım yaa,oynadım da.neyse kızlar artık rahatsız diye tabir edeceğimiz ayarda.makyaj zaten kesin var,deniz bi engel bu durum için onun için tazelemk zor gelirse denize girilmio,içinden panter geçebilecek halka küpe,isim yazan kolye(bu isim yazma furyası vardı 10 sene önce ama o zaman bile çok gerzekçe lan die taşak geçerdi herkes bu sektörle,ve bu bi sektördü;ben hatırlıorum pilava isim yazılır tadında tabelalar)büyük güneş gözlüğü,büyük çanta,2 cep telefonu(biri sevgiliye rapor için diğeri onu aldattmak için),büyük şapka,transparan aparat(pareo onun adı bilmiossuuuun gaağlbağ) vs..danalar gibi de meyve tabağı var herkesin önünde ama ben biliyorum baba çarşıdan pazardan aldı mı keyifli gelmez onlar,ama allaın hıyarı 4 bölünmüş uzun ince ve kendi ayarında havuçlarla bardak içinde geldi mi bi başka oluo sanki meretin tadı...genel tablo bu biiğçlerde...arada gidilmeli tabi,bol bol gözlem yapılmalı her anlamda ama ortama ayak uydurcam diye kasılmamalı,olmuo çünkü..ben kendimden bunu anladım...

(bkz: olduğun gibi)
  • mew grubunun no more stories are told today i'm sorry they washed away no more stories the world albümünden bir şarkı.

i was on my way, i swear
    but i took a wrong turn, there
    for i zigged when i should have zagged
    it's a somber turn out tonight

chemistry class
    try to do our part
    something happened in the dark
    we bought raincoats and pretty charms

and they did remember this time
    to keep it inside
    now we keep the water still
    on the broken window sill
    for if not we have to move

it is green outside
    where it seems magical
    and if nothing works
    we'll do nothing
    i hope we're on time

and we should'nt look at the sky
    the perilous light
    we were not allowed outside
    and no one could tell us why

i got worried
    with shaky hands
    so we said the words that we kept
    for worrying times

i was on my way, i swear
    but i lost my way somewhere
    and the trees were glistening

from the silver trickling water
    when the rain returns

we had our suspicions
    thinking what my heart confirmed

it is sweet outside
    where it seems magical
    and if nothing works
    we'll do nothing

save yourself tonight
    asleep in the dark
    i hope we're on time
  • san cisco'dan hafif saykodelik, biraz romantik, dinlenesi, sevilesi güzel bir parça. sözleri şu şekilde:

hello hello
    i've been waiting, watching you all night
    i don't know why

in the morning
    i'll be waking wishing i was right
    maybe sometimes
    in the evening i take you out for dinner and if ı
    can't read your mind ı cant read your mind
    we watched the sun go down and then the moon comes out
    paint pictures with your hand
    ı chase you
    i'm your biggest fan

who's gonna catch you now who's gonna catch you now
    running so far away so far away x2

my mind is black and blue
    it keeps pictures of you
    now i know why

you moved away from here
    towards another hemisphere
    and all i want to be is in your company
    i made a mixed tape
    with all the songs that you hate
    can't read your mind i give up this time

running so far away so far away x2

oooooh oooh ohhh oooh oooh
    oooooh oooh oohh oooh oooh

i heard your voice today
    but we last spoke in may
    i still miss you
    now you're a ghost at sea
    drifting peacefully
    you'll never come back to me
    ı read your eulogy

running so far away so far away x5
  • gençler yapmış. san cisco'dan dillere dolanma potansiyeli oldukça yüksek bir şarkı.
    klibi şurada: http://www.youtube.com/watch?v=7pl2l-ldozi
    ...who's gonna catch you now who's gonna catch you now...
    ...running so far away so far away...
  • leonardo dicaprio ağbimiz ve tilda swinton ablamızın oynadığı 2000 yapımı filmdir.

ancak şu filmi içinde bulunduğumuz sene içerisinde izleyince ne kadar yavan kaldığını belirtmek isterim.

şöyle ki...

ben bu filmi vizyona girdiği sene içerisinde izliyor olsaydım büyük ihtimalle fikri ve oyunculuklardan çok etkilenirdim.

ancak bu gözler bu filmden sonra ne yazık ki lost gibi bir gerçeği gördükten sonra bir ada ve üzerindeki yaşam hakkında başka türlü yapımlar bekler hale geldi.
  • trentemoller remixi rahatsız seviyede iyi olan mew şarkısı.

beach
hesabın var mı? giriş yap