şükela:  tümü | bugün
 • kafesli balkonlarda manyak kiyafetlerle danseden insanlarla dolu kopuk mekan...
 • uzunyalı kısmının high end ile en gözde, bir o kadar da sap bulunduran yeri...
  (bkz: marmaris)
 • marmariste sahilin en gözde bir okadarda kalabalık,kafayı bulan turist kızların bara çıkıp dansettiği ve barda bulunan barmenlerin o kızları biraz olsun serinletmek için buz kırıp bacaklarının arasın a attığı coni mekan,disko
 • bodrum gumbette bulunan musteri cekmek amacli catisina cikilip maytaplar yakilan tavsan kostumu giymis insanlarin catida dans ettirildigi bar.
 • gunduzleri ozel plaj olarak is goren,aksam ustu plaj partilerinin yapildigi,gecede bar islevi goren yazlik yerlerin**,populer mekanlarina* ****verilen genel ad
 • yeni moda ımtıslı plaj.
 • son üç beş senedir peydah olmuş, insanı denizden de karpuzdan da soğutan garip mekanların genel adı.

  temelinden tutarsızdır bunlar. insanlara denize girme ve bu esnada eğlenme olanağı sunan, iyi niyetli misyoner görünümündeler. iyi de biz zaten siz yokken oradan denize giriyor ve gayet de eğleniyorduk. sadece denize girmek için para vermediğimiz gibi, plajın tümünden faydalanıyorduk. birşey içmek istersek de gidip plajdaki büfeden, yahut "kolafantasıpraytbirasuuuu" diye bağıran kavrulmuş tenli gençten alıyorduk içeceğimizi. kolaya on milyon falan vermiyorduk.

  sakın bana "serbest piyasa bilader", "hizmet sunuyorlar, beğenmezsen gelmezsin"lerle gelmeyin. (bkz: jandarma biz sosyalistiz) sahiller hazine arazisi, yok öyle parsellemek. bu bir. senin serdar ortaç'lı müziğini bütün sahil dinlemek zorunda da değil,iki. esas önemlisi senin orada enjekte ettiğin "dans-ectasy-karşı cins kaldırma-inadına eğlence-marka giyinme- seks seks seks" kültürüyle beyni uyuşan insanlar (maalesef) 365 gün beach'te yaşamıyor. sağda, solda karşımıza çıkıyorlar. ne olcak bu gençlerin terapisi? hayat hiç de beach'teki gibi değilmiş di mi?

  zaten yazın gidilecek neresi varsa, gece hayatını televole'ye çevirdiniz. denizden çıkın gidin kardeşim. millet bi "nasıl görünüyorum acaba" kaygısı olmadan güneşlensin, tribe girmeden denizine girsin, karpuzunu yesin. karpuzu bugünlük yemeyivereyim ya da, kafanızda patlasın on kiloluk diyarbakır karpuzu.
 • turizm sektörünün yeni gözbebeği. yatırımına oranla kazancının bir hayli yüksek olduğu işletme. temel amaç plajın şekillendirilerek tüm alternatif maliyetleri bir şekilde hizmete sunulabilmesidir. alan gündüz plaj ve cafe hizmeti ile kullanılırken akşam disko, bar, bistro vb hizmetlerle kullanılır. işletmecinin ayrı ayrı tesis etmesi gereken tüm mekanlar tek bir alanda kullanılarak büyük yatırım avantajı sağlar. böylece plaj 24 saat boyunca rantabl kullanılır. fakat bazı sakıncaları vardır ki bunların başında kumsalların hazine arazisi olması ve ticari kullanıma ancak özel izinlerle açılabilmesi gelir.
 • her türlüsü adama kol gibi sokan tesis biçimi.
 • kendine para harcayacak eşşek arayan bikinili, bol bakımlı çıtırlar sayesinde deve yükü para kazanan mekanlar.