• ing. fasulye, ayrıca argoda beyin de demek.
  • coleman hawkins'in iki takma adından biri.. diğeri için (bkz: hawk)
  • blonde redhead'in -şüphesiz- en iyi albümü la mia vita violenta'da yer alan iddialı parçası. iddiası sert olmasında. sözleri:

the way we go
    all too soon
    way far away
    from all we know
    to all we deny
    to see your smile
    with a crown on your head
    to meet those again
    not to be sincere
    and all the cares

nothing to share
    i just want it back
    i never thought to leave
    to be so brave
    let's stand on a hand
    with muscles relaxed
    even i could relax
    to see you smile
    for all my love
    all this too soon
    the way we go

nihayetinde ''hayretler havuzunda kulaç atarken'' düşündüm ve ekşide de bazı eksiklikler yavaş yavaş kapatılacaktır, evet. bu şarkıya girilmez mi, allahsızlar.
  • ing. bakliyatların daneleri.
  • bir kiz cocuguna (erkek de olabilir) konulabilecek en garip isim.**

(bkz: frances bean cobain)
  • argoda mdma yerine de kullanılır
  • 2017 sonları bir takıntı gibi youtube sayfasından https://eksisozluk.com/?q=mr. bean kısa videolarını izlerken uyuyordum.öyle komik,öyle huzurlu,öyle iyimser..filmi ise adeta bir gerilim filmi gibi aşırı bir gerginlikle izledim,yine bir beceriksizlik yapıp insanları kendinden nefret ettirecek korkusuyla.hele o tablonun yakınındayken sakarlık yapacak diye, hissettiğim tırımtısıtıcı anları ve tedirginliği en baba korku filminde yaşamadım.uçak ve hastane sahneleri kısa parodilerinden alınmış sanki.iki sahnede marslı ve zog gezegeninden gelmiş arkadaş olduğu lafı geçer.mr.bean'in açılışında bir ışık huzmesinin içinde dünyaya düşer https://www.youtube.com/watch?v=wmtirkr6o7i kimbilir belki gerçekten bu dünyadan değildir mr.bean.gösterilerinin bir seveni olarak filmide sevdim.gereksiz bir bilgi olarak genç bir geleceğin doctor who'su peter capaldi'de var kısa bir rolde.rowan atkinson ise birkaç yıl sonra steven moffat'ın doctor who the curse of fatal death parodisinde doctor who olacak görsel
  • bean ali var bi de gyne ali var, bu birincisi. (bkz: caribbean)
  • kahve çekirdeği anlamına da gelir [coffee bean].
  • orson scott cardın enders game serisindeki ikinci önemli karakter. enders shadow tamamen onun bakış açısından anlatılmıştır. genetik bi takım attraksiyonlarla süper zeki yapılmış modifiye bir velettir, 'üretildiği' laboratuardan öldürülmek üzereyken kaçar(ki kendisi bu sırada yaklaşık 1(bir) yaşındadır, dört yaşına kadar sokak çocuğu olarak yaşar, ama sonuçta keşfedilmesi kaçınılmazdır, battle schoolun kralı olamasa da prensi olur..
hesabın var mı? giriş yap